«СЕСТРИЧКА В БІЛОМУ ХАЛАТІ, В МОЇЙ УЯВІ ТИ – СВЯТА»

?

Важливій місії, які виконують медичні сестри в трансформації галузі охорони здоров’я нашої держави, була присвячена науково-практична конференція, що зібрала представниць цієї гуманної професії Полтавщини 17 травня поточного року.

?

З вітальним словом з нагоди професійного свята – Міжнародного дня медичної сестри – до «помічниць лікаря» звернувся директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак. Він детально висвітлив шляхи якісного перетворення діяльності медичної галузі, що здійснюються останнім часом як на державному, так і на регіональному рівнях, з акцентом на вагомій ролі професії медичної сестри. У презентації Віктора Петровича учасники конференції мали змогу побачити, які конкретні зміни відбуваються на всіх рівнях надання медичної допомоги області, починаючи з первинного – у сімейного лікаря та сімейної медичної сестри. Йшлося про розуміння мешканцями полтавського краю сенсу структурних перетворень задля підвищення якості надання медичної допомоги, адже майже 76% мешканців Полтавщини уклали угоди зі своїми лікарями загальної практики.

?

Говорив керманич полтавської медицини й про основні аспекти переформатування діяльності середніх медичних працівників, розумінні ними всіх напрямків трансформації системи, єдиної командної готовності до змін.

До привітань приєднався голова Полтавської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Олександр Кувічка, який звернувся до медичних сестер поетичними словами: “Сестричка в білому халаті, в моїй уяві ти – свята!”. Він поділився враженнями про особливе завдання медичних сестер лікувати не лише хвороби своїх пацієнтів, а й іноді бути порадницею, психологом та другом, допомагаючи їм і вдень і вночі під час своїх чергувань.

?

 Кращих із кращих представниць цієї професії нагородили подяками та грамотами від Департаменту охорони здоров’я, Асоціації медичних сестер Полтавської області, обласної ради медичних сестер та профкому директор ДОЗ Віктор Лисак, головиАсоціації медичних сестер Полтавської області Людмила Самолеліс, обласної ради медичних сестер Ольга Сидоренко та профкому Олександр Кувічка.

?

Директор медичного коледжу УМСА, к. пед. н. Жанна Кундій розповіла про модель професійної підготовки бакалаврів медсестринства в УМСА, в тому числі – фармацевтів та парамедиків.

Медичні сестрички отримали на свою честь привітання чудовими піснями від самодіяльних колективів своїх колег. А це, безумовно, надасть їм наснаги на подальшу діяльність у нелегкий, проте важливий час змін.

?

ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ПОЛТАВСЬКОЇ ОДА

#ocz_poltava #phc_poltava #медсестринство #Департамент_охорони_здоров’я_Полтавської_облдержадміністрації #УМСА #ПОКЛ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

twenty − 3 =