«СЕРДЕЧНІ ДНІ»

Те, що значна кількість полтавців не є байдужими до здоров’я свого серця та розуміють: його треба любити й берегти, підтвердила їхня активна участь у заходах до Всесвітнього дня серця.

У Полтаві три дні поспіль тривала низка заходів у рамках відзначення цієї важливої дати. Студенти полтавських вузів: майбутні педагоги та медики взяли активну участь у флеш-мобі «Полтава – серце України» біля пам’ятників М. Остроградському, Героям ЧАЕС та М. Скліфосовському.  

Чимало бажаючих прийшло до торгівельно-розважального центру «Київ» до  студентів-волонтерів ГО «Єдність» з Української медичної стоматологічної академії  на чолі із заступницею декана медичного факультету Юлією Ющенко. Відвідувачі ТРЦ “Київ” мали змогу пройти безкоштовну діагностику (вимірювання артеріального тиску), отримати консультації, відповіді на хвилюючі запитання щодо профілактики й лікування серцево-судинних захворювань, а також інформаційний роздатковий матеріал.

Справжній аншлаг відбувся й у медичному центрі ТОВ «РО ЄВРОМЕД», де суботнього дня з 12-ої та 15-ої годин вели прийом лікар-кардіолог Євгенія Івасечко та старша медсестра Алла Лазарук. Вони прийняли, уважно оглянули, виміряли артеріальний тиск та зробили електрокардіограму, нікому не відмовили і приділили увагу всім до одного бажаючим.

Євгенія Петрівна – лікар-кардіолог з багаторічним досвідом роботи розповідає про те, як відбувся того дня прийом пацієнтів: «До нас, особливо на початку прийому, завітало декілька людей із серйозними проблемами серцево-судинної системи, навіть  вже перенесеними інфарктами. Більшість з них вже лікувалися, перебувають на обліку. А дехто вперше дізнався про свої проблеми з серцем, підвищеним артеріальним тиском. Ми заносимо показники до спеціальної медичної карти, направляємо їх на подальші діагностичні обстеження, призначаємо лікування та надаємо поради щодо режиму дня, позбавлення від шкідливих звичок, помірної, але необхідної фізичної активності та характеру збалансованого харчування. Адже все це є дуже важливим для збереження серця здоровим!».

62-річний Олександр Мякота з Полтави,  відчувши нещодавно біль у лівій лопатці, запідозрив у себе якість проблеми із серцем. Дізнавшись з Інтернету про цю акцію, він прийшов до медичного центру «Євромед». Коли медсестра зробила йому кардіограму, лікарка відразу побачила відхилення у роботі серцево-судинної системи чоловіка – аритмію, підвищення артеріального тиску. Про це пацієнт точного й не знав, а лише здогадувався. Лікарка  призначила йому додаткові обстеження та лікування на цьому етапі. Так що, пан Олександр вчасно отримає необхідне лікування, цьому допомогло його небайдуже ставлення до власного здоров’я.

Нам усім варто брати з нього приклад, «шанувати» своє серце, дотримуючись правил здорового життя. І не лише запідозривши у себе якість проблеми зі здоров’ям, а й з профілактичною метою, не тільки у такі «святкові» дні, йти до лікаря, перш за все – до сімейного. А він проконсультує, за необхідності, призначить обстеження, лікування, направлення до вузькопрофільного фахівця.

 

ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ПОЛТАВСЬКОЇ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

13 − three =