РЯТУЮЧИ ЖИТТЯ СЬОГОДНІ – ОТРИМУЄМО ПОРЯТУНОК СВОГО ЗАВТРА

Розвіяти поширені міфи серед населення щодо донорської дачі крові, потреби і значення донорства, правил, показів та протипоказів для дачі крові обговорили під час брифінгу на Полтавській обласній станції переливання крові 14 червня – у Всесвітній день донора крові. Цьогоріч воно проходить під гаслом «Безпечна кров для всіх!».

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак відмітив, що сучасна галузь охорони здоров’я має тисячі лікувальних препаратів, але медики сходяться на одному: ніщо не може замінити людську кров. Тож донори потрібні пацієнтам завжди, щохвилини. У системі служби крові Полтавської області функціонує 3 станції переливання крові: в мм. Полтава, Кременчук, Лубни, 5 лікарень та 12 відділень, де заготовляється донорська кров. За кожною станцією закріплені окремі райони, які доставляють донорську кров для подальшої її переробки.  На кожній станції працює виїзна бригада, яка здійснює виїзди в різні населені пункти області. «Одним із головних завдань служби крові є забезпечення якості та безпеки донорської крові та її компонентів. Лікувально-профілактичні заклади області в компонентах крові забезпечуються у повному обсязі для тих, хто її потребують. Але компоненти крові мають визначений термін придатності, тому їх запаси необхідно постійно поповнювати», – зазначив Віктор Петрович.

Головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові Володимир Рудіков повідомив, що «протягом тижня лише з Полтавської обласної станції до лікувальних закладів направляється близько 50 літрів еритроцитів. Взагалі в області за рік заготовляється близько 9,5 тисяч літрів крові та виконується майже 20 тисяч донацій. Потреба у крові є постійно, адже компоненти крові мають різний термін придатності: еритроцити – зберігання 35-42 дні, свіжозаморожена плазма – 2 роки».

Протягом 11-14 червня у Полтаві «Обласний молодіжний центр» проводив «Тижневик здачі крові» у форматі челленджу (elood_donation_challenge). Фахівець відділу центру патріотичного виховання громадських ініціатив Обласного молодіжного центру, координатор акції Віталій Михайлик розповів, що «ми працюємо з молоддю тож і придумали формат челленджу, адже це модно та цікаво. Людина здає кров, робить фото із сердечком та наклеює його на дошку, а у соцмережі викладає фото та передає, так звану «естафету» двом друзям. Або підприємство здає кров та передає двом підприємствам. Таким чином за три дні кров здали більше 50 людей. Більшість бажаючих приходить саме у День донора».

Почесний донор України Сергій Ткаченко, який прийшов здавати кров 68 раз, показав маршрут пацієнта та розповів, що«здавати кров розпочав у 2008 році. Донорство – це не лише врятовані життя, це ще й користь для мого здоров’я. Почавши здавати кров у 37 років мені вдалося переконати чимало знайомих стати донорами. Перед здачею крові я готуюсь: менше їм жирної та солодкої їжі, звісно, не вживаю алкоголь. Після здачі крові маю краще самопочуття. Сама процедура проходить безболісно і це зовсім не страшно. Головне розуміти, що ти приносиш користь іншим».

Кожен бажаючий, який пройшов безкоштовне медичне обстеження на базі Полтавської обласної станції переливання крові, може стати донором крові або окремих її компонентів. Для цього необхідно завітати до станції за адресою: м. Полтава, вул. Шевченка, 23. Прийом донорів проводиться з 9.00 до 14.00, крім вихідних днів, на підставі документа, що посвідчує особу донора та його реєстрацію.

ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

19 + 14 =