«РЕВАКЦИНАЦІЯ БУСТЕРНОЮ ТА ЩЕПЛЕННЯ ДОДАТКОВОЮ ДОЗАМИ НА ПОЛТАВЩИНІ»

Такою була тема чергового брифінгу т.в.о. голови Полтавської обласної державної адміністрації Дмитра Луніна спільно з фахівцями Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Дмитро Лунін розповів про підготовку лікувальної мережі області до можливої у лютому наступної хвилі коронавірусної інфекції та про хід щеплень бустерною і додатковою дозами.

«Кожен житель Полтавщини може бути впевнений, що отримає гідну медичну допомогу, якщо захворіє на COVID-19»,  – запевнив посадовець.

Бустерною дозою від COVID-19 вважається доза, яку вводять як ревакцинацію (через 6 місяців із дати другого щеплення від COVID-19, оптимально – в період від 6 до 9 місяців після повного курсу щеплень), щоб посилити ефективність вакцинації, яка з часом знижується. Нещодавно МОЗ України дозволило бустерну дозу і для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони були щеплені.

Для того, щоб отримати бустерну дозу, людина віком 60+ може записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації за єдиної умови, що з часу введення їй другої дози вже минуло 6 місяців. COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться наприкінці січня. Порядок його генерації нічим не відрізнятиметься від того, як створюються COVID-сертифікати на підставі одужання чи вакцинації. Єдиною відмінністю є термін дії нового документа – він буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19.

Не слід плутати бустерну дозу з додатковою. Додаткова доза, як частина основного курсу вакцинації, рекомендована через 28 днів після основного курсу лише тим людям, у яких через важкі супутні хвороби міг не сформуватися належний імунний захист після двох доз вакцини від COVID-19. Її введення не впливає на термін дії COVID-сертифіката.

«На Полтавщині додатковою дозою вакциновано – 186 осіб та 485 осіб бустерною дозою», – повідомив журналістам Дмитро Лунін.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Курилко розповів про перебіг вакцинальної кампанії проти коронавірусної хвороби COVID-19.

«44 відсотка дорослих жителів області – 571 тисяча людей – повністю завершили вакцинацію двома дозами. Вакцинація залишається головною причиною того, що область вже понад 9 місяців не потрапляє в «червону зону». Що більше людей щеплюються від ковіду, то менше хворих виявляємо щодня», – наголосив Юрій Курилко.

Полтавська область однією з перших сягнула показника 99% щеплених медичних працівників. Стільки ж щеплено й  працівників освіти.

Як мінімум однією дозою щепили майже 160 тисяч людей віком 60+. Майже 8 тисяч пенсіонерів отримали вакцинацію на пунктах щеплення у відділеннях Укрпошти. Щеплено понад 7 тисяч дітей.

Ніна Дурдикулиєва, в. о. директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради», звернулася до журналістів із пропозицією партнерства, попросила постійно доносити до людей лише достовірні цифри і факти, інформацію про важливість  вакцинації дотримання вимог карантинних заходів.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two × two =