РАЗОМ ДО ЗДОРОВ’Я

Промайнули шкільні канікули і на порозі новий 2019-2020 навчальний рік.  Планується навчально-виховна робота у школах. Одним із розділів цього плану є збереження життя та здоров’я підростаючого покоління, профілактика захворювань.

Традиційно комплексна інформаційно-просвітницька діяльність за участю  школярів, їх батьків, педагогів, медиків щорічно здійснюється відповідно до спільного наказу Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації та Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації «Про організацію та проведення навчальних циклів з формування здорового способу життя «Разом до здоров’я» у закладах загальної середньої освіти області».

Навчальні цикли «Разом до здоров’я» охоплюють такі розділи: «Здоров’я як цінність», «Гігієна як основа здоров’я», «Знання – зброя проти інфекційних захворювань», «Поведінка як умова здоров’я». Застосування сучасних інтерактивних технологій сприяє кращому засвоєнню матеріалу в ігровому полі. Велика увага приділяється збільшенню рухової активності, переважно на свіжому повітрі,  а також організації здорового харчування школярів.

Мається досвід шкіл, які залучені до Міжнародного проекту ВООЗ «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні». Це Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18, Великосорочинська загальноосвітня школа   І-ІІІ ступенів, Терешківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Полтавської районної ради та інші.

У цих закладах започатковано рухливі ігри і танці на перервах, музичні руханки на уроках, створено додаткові спортивні секції. Запроваджено такі форми роботи як спортивно-туристське свято «Родинне вогнище», квест «Ми за здоровий спосіб життя», «Тижні здорового харчування», які закінчуються фестивалем здорової їжі та спортивними змаганнями «Мама, тато, я – спортивна сім’я». Організація харчування здійснюється з урахуванням анкетних побажань батьків і учнів та рекомендацій проєкту з покращення культури харчування «Нове шкільне харчування», заснованого кулінарним експертом Євгеном Клопотенком.

          У містах Полтаві, Горішніх Плавнях, Зіньківському, Диканському та інших районах вже традицією стало проведення квестів за ініціативою та активною участю Полтавського обласного благодійного фонду «Громадське здоров’я».   Велику зацікавленість виявляє молодь до локацій «Склади тарілку здорового харчування!» та «Склади плакат: кидай курити!», розроблених Полтавським обласним Центром здоров’я. У невимушеній формі діти отримують знання про здорове харчування,  індекс маси тіла (ІМТ) та починають відрізняти правду від міфів про куріння.

          Приємно відзначити, що у минулому році  в області навчальними циклами «Разом до здоров’я» було охоплено понад 100 тис. учнів, залучено майже 60 тис. батьків. І це завдяки активній і цілеспрямованій роботі наших педагогів та медпрацівників.

          У 2019-2020 навчальному ця робота буде здійснюватися відповідно до спільного наказу Департаментів охорони здоров’я та освіти і науки Полтавської облдержадміністрації №764/285 від 16.08.2019 року.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

13 + 9 =