ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО ФЛЕШМОБУ!

Із метою підвищення обізнаності студентської молоді, населення про профілактику,  фактори ризику виникнення ВІЛ, СНІДу та вірусних гепатитів В, С, збільшення  кількості усвідомлених тестувань на ВІЛ та вірусні гепатити В та С колектив кафедри гігієни екології пропонує провести флешмоб в рамках проведення Всесвітнього Дня солідарності з хворими на СНІД ( 01.12) та до Європейського тижня тестування на СНІД та вірусні гепатити В та С (20-27 листопада).

Проблема ВІЛ та вірусних гепатитів не надумана. Вона може стосуватися кожного. Є міф, що захворіти на ВІЛ можуть лише асоціальні групи населення. Решти населення ця проблема не стосується, тому й тестуватися не обов’язково.

Є міф, що гепатити С та В – це хвороби наркоманів та алкоголіків. Лікування дуже дороге. Щоб придбати ліки, доведеться продати квартиру. Багато людей не знають, що насправді гепати С можна вилікувати досить швидко (за три місяці) і для пацієнта безкоштовно. Лікування ефективне, просте і доволі швидке..

За даними ЦГЗ України в державі  близько 1,3 млн. людей інфіковано гепатитом С, а гепатитом В — понад 500 000. Вірусні гепатити В і С надзвичайно небезпечні. Близько 80% випадків цирозу та гепатоцелюлярної карциноми зумовлено саме цими типами вірусних гепатитів.

Зробити тест на вірусні гепатити варто хоча б раз протягом життя. Водночас, зважаючи на те, що ризиків інфікуватися доволі багато, варто тестуватися після ситуацій, під час яких міг відбутися контакт з інфікованою кров’ю.

Кожен, хто підписав декларацію із сімейним лікарем, може безплатно пройти швидкий тест на діагностування вірусних гепатитів.

Безкоштовно можна протестуватися у недержавній громадській організації (якщо ви належите до групи ризику, яку обслуговує ця організація).

Безкоштовне тестування на вірусні гепатити відбувається під час кожного донорського здавання крові.

У разі негативного результату обстеження вам нададуть інформацію щодо методів профілактики, яких необхідно дотримуватися, щоб попередити інфікування в подальшому.

У разі отримання сумнівного або некоректного результату вам запропонують повторний скринінг із використанням іншого швидкого тесту.

У разі позитивного результату необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста або гастроентеролога, який спрямує на додаткове обстеження для підтвердження діагнозу.

Якщо результат підтверджувальної діагностики — позитивний, слід пройти додаткові обстеження, щоб з’ясувати стан печінки. Також лікар скерує для подальшого лікування.

Вірусний гепатит С — виліковний. Вірусний гепатит В потребує довічного лікування. Водночас, проти нього існує вакцина. Вакцини проти вірусного гепатиту С наразі немає.

Детально на https://www.phc.org.ua/news/zrobiti-test-na-virusni-gepatiti-varto-khocha-b-raz-protyagom-zhittya

ОСНОВНІ МЕСЕДЖІ ФЛЕШМОБУ

 • «Зроби тест, зупини віруси»
 • «Не дай вірусам шанс»
 • «Це може кожен»
 • Не дай вірусам шанс!
 • Зроби тест на ВІЛ та гепатит С!
 • Зроби тест – зупини віруси!
 • Перевірся на ВІЛ та гепатит С!
 • Це може кожен!
 • Знайди 15 хвилин, щоб перевіритися на ВІЛ та гепатит С!
 • Гепатит С – виліковний. Ліки є!
 • Захворіти на ВІЛ та вірусні гепатити В та С може кожен. Якщо ти вчасно про них дізнаєшся та звернешся до лікаря, ти будеш гарантовано мати повноцінне та здорове життя.

На фото: колектив кафедри гігієни, екології та охорони праці в галузі УМСА.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × 3 =