ПРОТИ COVID-19 ВАКЦИНОВАНО 40 ВІДСОТКІВ ПОЛТАВЦІВ. НАСТУПНИЙ ЕТАП – 60-70 ВІДСОТКІВ

Станом на сьогодні, 19 листопада, на стаціонарному лікуванні перебувають 1326 пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19 і 53 – з підозрою на нього. На штучній вентиляції легень у реанімаційних відділеннях перебувають 109 людей.

Про це та багато іншого йшлося на черговому пресбрифінгу директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака та координатора з вакцинації проти COVID-19 у Полтавській області, лікаря-імунолога Ольги Бастаногової.

ПРО ПЕРЕСПЕКТИВИ «ЧЕРВОНОЇ» ЗОНИ

На запитання журналістів, коли ж область переступить межу «червоної» карантинної зони, директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак відповів: «Треба чітко розуміти: пандемія є. І якби всі виконували вимоги та обмеження «жовтої» чи «помаранчевої» зон, ризику переступити в «червону» , коли лікарні припиняють лікування планових пацієнтів, коли закриваються  заклади громадського харчування, обмежуються пасажирські перевезення, можна взагалі уникнути. Нарешті комісія з техногенної та екологічної безпеки вирішила суттєво посилити карантинні заходи. Це одразу дало результати. Нарешті на щотижневій апаратній нараді облдержадміністрації доповідаю про ковід-ситуацію не лише я, як керівник Департаменту охорони здоров’я, а й керівництво Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами».

Під час брифінгу

За словами Віктора Лисака, сукупність проведених заходів дозволила знизити зайнятість ліжок у ковідних стаціонарах до 57,8 відсотка. А мали нещодавно і 62, й навіть 64 відсотки.

Знижується кількість викликів екстреної медичної допомоги до пацієнтів із пневмоніями: із майже 300 за добу до близько 200.

До переліку закладів, де надається лікування коронавірусу, додали Диканську, Зіньківську, Решетилівську лікарні, у резерві – Великобагачанська.

«Протягом останнього тижня в області виявляли по 1100-1050 підтверджених випадків коронавірусної інфекції – проти півтори тисячі й більше донедавна. Але показник захворюваності досі перевищує тисячу випадків на 100 тисяч населення», – зазначив Віктор Петрович.

ПОМИРАЮТЬ НЕ ВАКЦИНОВАНІ

В області летальних випадків щодоби реєструється 25-30. Віктор Лисак наголосив, що днями на нараді у Міністерстві охорони здоров’я чітко зазначили: середній вік летальності ковід-пацієнтів – близько 70 років. 95 відсотків з них – не вакциновані, зі складними супутніми патологіями.

Щодо забезпечення киснем Віктор Лисак назвав ситуацію контрольованою. Головне – використовувати його раціонально. 820 кисневих концентраторів, закуплених для первинної ланки, люди використовують вдома. У Полтаві це близько сотні апаратів. До забезпечення концентраторами долучилися ряд громадських організацій.

Із 9 грудня, згідно з наказом МОЗ, розширюється перелік категорій населення, які підлягають обов’язковій вакцинації проти  COVID-19 на період дії карантину. До нього додаються співробітники органів місцевого самоврядування, комунальних закладів та установ, медичні працівники.

Держава планує додаткову закупівлю швидкісних тестів на антиген – це значно дешевше й доступніше.

ХОЛОДОВА КІМНАТА ВІД ЮНІСЕФ

Координатор із вакцинації проти COVID-19 у Полтавській області, лікар-імунолог Ольга Бастаногова повідомила, що в імунологічному центрі на території обласної дитячої лікарні облаштовується холодильна кімната, де всі вакцини зберігатимуться в одному місці. Це споруда розміром 5 на 3 метрів, у якій температуру від +2 до +8 градусів утримуватимуть стіни. Електронні прилади з неї виведені назовні. Всередині зберігатимуться вакцини не лише проти COVID-19, а й для рутинної вакцинації. У рамках співпраці з ЮНІСЕФ такі кімнати буде обладнано лише у 10 областях України. Майже мільйон гривень із обласного бюджету спрямовано на ремонт цього приміщення, укріплення підлоги, вентиляцію та кондиціонування.

СТАТИСТИКА ВАКЦИНАЦІЇ

За словами Ольги Бастаногової, отримали щеплення в області 951517 людей, серед них обома дозами вакциновані 417 тисяч, однією – 533 тисячі полтавців. Триває вакцинація дітей віком від 12 років, які не мають хронічних захворювань, але за умови повного дотримання Національного календаря щеплень. Щеплено 582 дітей віком від 12 до 15 років однією дозою вакциною Пфайзер, 184 дітей – обома дозами. Серед підлітків 16-18 років двома дозами вакциновано майже тисяча, однією – більше 1800 дітей.

Спікери відповіли на численні запитання журналістів.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

13 + seven =