ПРО ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЇ У СІЛЬСЬКІЙ МЕДИЦИНІ, ЕЛЕКТРОННІ РЕЦЕПТИ ТА ІНШЕ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Про перспективи впровадження на Полтавщині телемедичної системи та які переваги для здоров’я селян від її подальшого розвитку розповів під час традиційного брифінгу директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак:

            «У сільських лікувально-профілактичних закладах все більшого розвитку набуває застосування телекомунікаційних засобів. До речі, наша область входить до п’ятірки регіонів, де реалізується відповідний пілотний проект. Завдяки цьому незабаром кожний простий сімейний лікар з глибинки матиме доступ до дистанційного консультування колегами вузькопрофільного рівня з закладів спеціалізованого рівня та науковцями щодо лікування пацієнтів з серцево-судинними, пульмонологічними, ендокринними та дерматологічними захворюваннями. Переваги та користь від такої практики для хворих значні: як з боку економії часу, так і коштів! І зараз вже протягом кількох років у багатьох районах відбувається дистанційна передача ЕКГ та УЗД даних з цією метою в ургентних випадках. Далі ми хочемо розвивати таку практику для планових випадків».

            У кабінетах сімейних лікарів встановлено необхідне комп’ютерне обладнання та оснащення для проведення он-лайн консультування. У рамках пілотного проекту заплановано придбання для кожної сільської амбулаторії загальної практики сімейної медицини необхідного цифрового обладнання. Приміром, цифрових дерматоскопів – для правильної постановки діагнозу пацієнтам з хворобами шкіри колегами з лікарень третинного рівня.  

            Також на брифінгу заступник директора ДОЗ Ігор Куделич озвучив останні дані щодо впровадження на Полтавщині електронних рецептів у рамках Урядової програми «Доступні ліки»:

            «Перехід на нову – електронну систему за програмою EHealth  у нас відбувається поступово та впевнено. За минулий тиждень до програми долучилися ще 2 суб’єкти господарської діяльності аптечної мережі, їх наразі 230. Ми ведемо щоденний моніторинг впровадження системи, Полтавщина посіла 8 сходинку серед регіонів України за кількістю виписування електронних рецептів, станом на 8 квітня – виписано понад 12 тисяч, в аптеках області відпущено понад 4,5 тисячі рецептів. З боку аптечної мережі трохи уповільнюється процес, дуже активно поки що включилася мережа ТОВ «Ліки Полтавщини». Інші представники фармринку до них поступово долучаються».

В. Лисак додав: «Усі дані по кожній амбулаторії за програмою «Доступні ліки» вивішено на сайті Національної служби здоров’я України. Так що ця практика буде поступового розвиватися у нашій країні. Адже, в усьому світі ліки відпускають лише за рецептами».

Про розвиток електронної програми «Fin Health» та її застосування у фінансово-економічній діяльності закладів вторинного рівня надання медичної допомоги і розвитку госпітального сектору було продемонстровано відеоролик. Застосування такої програми допомагає більше ефективно використовувати наявні ресурси.

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

nineteen − sixteen =