Про перспективи впровадження на Полтавщині телемедичної системи та які переваги для здоров’я селян від її подальшого розвитку розповів під час традиційного брифінгу директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак:

«У сільських лікувально-профілактичних закладах все більшого розвитку набуває застосування телекомунікаційних засобів. До речі, наша область входить до п’ятірки регіонів, де реалізується відповідний пілотний проект. Завдяки цьому незабаром кожний простий сімейний лікар з глибинки матиме доступ до дистанційного консультування колегами вузькопрофільного рівня з закладів спеціалізованого рівня та науковцями щодо лікування пацієнтів з серцево-судинними, пульмонологічними, ендокринними та дерматологічними захворюваннями. Переваги та користь від такої практики для хворих значні: як з боку економії часу, так і коштів! І зараз вже протягом кількох років у багатьох районах відбувається дистанційна передача ЕКГ та УЗД даних з цією метою в ургентних випадках. Далі ми хочемо розвивати таку практику для планових випадків».
У кабінетах сімейних лікарів встановлено необхідне комп’ютерне обладнання та оснащення для проведення он-лайн консультування. У рамках пілотного проекту заплановано придбання для кожної сільської амбулаторії загальної практики сімейної медицини необхідного цифрового обладнання. Приміром, цифрових дерматоскопів – для правильної постановки діагнозу пацієнтам з хворобами шкіри колегами з лікарень третинного рівня.
Також на брифінгу заступник директора ДОЗ Ігор Куделич озвучив останні дані щодо впровадження на Полтавщині електронних рецептів у рамках Урядової програми «Доступні ліки»:

«Перехід на нову – електронну систему за програмою EHealth у нас відбувається поступово та впевнено. За минулий тиждень до програми долучилися ще 2 суб’єкти господарської діяльності аптечної мережі, їх наразі 230. Ми ведемо щоденний моніторинг впровадження системи, Полтавщина посіла 8 сходинку серед регіонів України за кількістю виписування електронних рецептів, станом на 8 квітня – виписано понад 12 тисяч, в аптеках області відпущено понад 4,5 тисячі рецептів. З боку аптечної мережі трохи уповільнюється процес, дуже активно поки що включилася мережа ТОВ «Ліки Полтавщини». Інші представники фармринку до них поступово долучаються».
В. Лисак додав: «Усі дані по кожній амбулаторії за програмою «Доступні ліки» вивішено на сайті Національної служби здоров’я України. Так що ця практика буде поступового розвиватися у нашій країні. Адже, в усьому світі ліки відпускають лише за рецептами».
Про розвиток електронної програми «Fin Health» та її застосування у фінансово-економічній діяльності закладів вторинного рівня надання медичної допомоги і розвитку госпітального сектору було продемонстровано відеоролик. Застосування такої програми допомагає більше ефективно використовувати наявні ресурси.
Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА