ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА ПОРОЖНИНОЮ РОТА У ДІТЕЙ

20 березня – Всесвітній день здоров’я ротової порожнини

Доведено, що у виникненні карієсу в дітей велику роль відіграє м’який зубний наліт, до складу якого входять бактерії, полісахариди, залишки їжі. Чим довше м’який зубний наліт контактує із поверхнею зубів, тим більша вірогідність розвитку каріозного процесу. Щоб зберегти зуби міцними та здоровими, про них потрібно постійно піклуватися. Два рази на день, вранці та ввечері, треба чистити зуби і язик. Ще краще чистити зуби після кожного прийому їжі.

Для догляду за гігієною порожнини рота у дітей застосовують зубні щітки, зубні пасти, еліксири, ополіскувачі, флоси (нитки для видалення часток їжі між зубами).

Індивідуальну гігієну порожнини рота можна об´єднати у певний алгоритм. Процедуру чищення зубів вранці та ввечері треба проводити у такій послідовності: вимити руки, підготувати зубну щітку, обробити флосами міжзубні проміжки, прополоскати рот, почистити зуби (не менше трьох хвилин), знову обробити міжзубні проміжки флосами, прополоскати рот ополіскувачем, зробити масаж ясен, ванночки із мінеральної газованої води або ополіскувача, вимити зубну щітку, намилити, поставити в стакан робочою голівкою вгору.

Зуби треба чистити не лише регулярно, а й правильно!

Зубний ряд умовно ділимо на кілька сегментів. Чищення зубів розпочинаємо з ділянки верхніх правих жувальних зубів, послідовно переходимо від сегмента до сегмента. У такій же послідовності проводимо чищення зубів на нижній щелепі. При чищенні зовнішньої та внутрішньої поверхонь жувальних зубів голівку зубної щітки розташовують під кутом 45º до зубів та здійснюють очищувальні рухи від ясен до зуба, одночасно видаляють наліт із зубів та ясен. Жувальні поверхні зубів чистять горизонтальними рухами так, щоб щетинки зубної щітки проникали глибоко у борозни та ямки, а також у міжзубні проміжки. Зовнішні поверхні фронтальних зубів верхньої та нижньої щелепи чистять такими ж рухами, як і жувальні зуби. При чищенні внутрішньої поверхні фронтальних зубів ручку зубної щітки розташовують перпендикулярно до оклюзійної площини зубів (уявна площина, що проходить від різальних країв фронтальних різців до останніх молярів, інколи цю площину називають ще протетичною) при цьому щетинки знаходяться під гострим кутом до них і захоплюють не тільки зуби, а й ясна. Закінчують чищення зубів із зімкненими щелепами круговими рухами щітки, захоплюючи зуби та ясна.

Потрібно пам´ятати, що попередити захворювання зубів простіше, ніж потім їх лікувати. Щоб зуби були красивими і здоровими, регулярно та правильно доглядайте за ротовою порожниною!

                                                                                    Валентина Товма, медичний директор КП «Міська дитяча клінічна стоматологічна поліклініка Полтавської міської ради»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four × 2 =