ПОНАД 170 МЛН ГРН ОТРИМАЛИ ЛІКАРНІ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗА КВІТЕНЬ В МЕЖАХ ПРОГРАМИ МЕДИЧНИХ ГАРАНІЙ

Понад 170 млн грн виплатила НСЗУ 66-ти медичним закладам Полтавщини, які надають екстрену та спеціалізовану допомогу за квітень в межах Програми медичних гарантій. Всього по Україні НСЗУ виплатила понад 4,4 млрд грн 1619-ти закладам. З них 466 млн отримали 25 центрів екстреної медичної допомоги.

1594 спеціалізованих закладів отримали за квітень близько 4 млрд грн за договором з НСЗУ. З яких понад 17,7 млн грн було перераховано приватним закладам та лікарям-ФОП. У Полтавській області найбільші суми нарахувань за контрактом з НСЗУ з комунальних закладів отримали Полтавська обласна лікарня ім. М.В. Скліфосовського – 20,5 млн грн, Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер – 10,3 млн грн та Лубенська лікарня інтенсивного лікування – 6,3 млн грн.

Нагадаємо, з 1 квітня пацієнт вільно обирає лікарню та лікаря не лише на первинці, а і для спеціалізованої допомоги. На вибір пацієнта не впливає ані реєстрація, ані форма власності закладу. Головна умова вибору – контракт лікарні з НСЗУ. Всього 61 приватний медзаклад і 4 лікаря-ФОП підписали договір з НСЗУ на надання послуг зі спеціалізованої медичної допомоги та отримали в квітні понад 17,7 млн грн. До топ-3 приватних центри за розміром оплати від НСЗУ входить ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» (6,6 млн грн), ПАТ «Мотор Січ» (1,7 млн грн), а також ТОВ «Багатопрофільна клініка Святого Миколая» (майже 1,7 млн грн).

У Полтавській області один приватний медичний заклад отримав близько 300 тис. грн за контрактом з НСЗУ у квітні.

Умовою фінансування є надання закладами електронної звітності. Кожна надана послуга, кожна консультація фіксується в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Достовірні дані – основа для прийняття рішень, в тому числі й фінансових. З 1 квітня в ЕСОЗ лікарі виписали пацієнтам понад 100 тис. електронних направлень. З них близько 82% – направлення на консультацію спеціаліста, 10% – на візуальні дослідження, 3% – на лабораторні процедури. Решта 5% – це інші види направлень. Також в ЕСОЗ вже зроблено понад 2 млн електронних медичних записів.

Очільниця НСЗУ Оксана Мовчан: «Національна служба здоров’я – надійний фінансовий партнер медичних закладів. Ми в повному обсязі і вчасно платимо закладу за надані послуги  пацієнтам. І ця фінансова стабільність працює в інтересах пацієнта. Це стосується і первинки, і програми «Доступні ліки», а з 1 квітня – і спеціалізованої допомоги. НСЗУ підтримує збільшення обсягу коштів на систему охорони здоров’я. Проте, виступає за раціональне використання наявних ресурсів. Для того, щоб пацієнти могли отримати якіснішу допомогу. А ефективні лікарні – більше коштів. Кожна гривня бюджету Програми медичних гарантій працюватиме на пацієнта.»

Бюджет Програми медгарантій – 72 млрд грн.  Близько тисячі закладів  охорони здоров’я матимуть фінансування від НСЗУ в 2020 році у межах ПМГ-2020 більше, ніж було за субвенцією 2019 року.   

Наприклад. Одеський обласний онкодиспансер в 2020 році за контрактом з НСЗУ отримає в 5 разів більше, ніж за медичною субвенцією: контракт з НСЗУ – на 260 млн грн, субвенція 2019 року – 51,3 млн грн. Рівненський обласний протипухлинний центр – в 2,6 разів більше медсубвенції 2019 року: контракт з НСЗУ – на понад 72 млн грн, субвенція-2019 – 26,9 млн грн. Фінансування Ужгородського міського пологового будинку за контрактом з НСЗУ (95,6 млн грн) в 5,4 рази більше минулорічної медичної субвенції (17,6 млн грн).

Головний лікар Рівненського обласного протипухлинного центру Григорій Максим’як: «Наш заклад – один з найкращих в Україні. Щорічно в центрі лікування проходить близько 22,5 тис. пацієнтів, а наші лікарі роблять понад 5 тис операцій. Ми сподіваємось, що зміни, які відбуваються зараз, дозволять покращити умови для лікування пацієнтів. З НСЗУ ми уклали договір на надання послуг за дев’ятьма напрямками, які стосуються діагностики та хіміотерапевтичного, радіологічного лікування онкозахворювань у дорослих та дітей, хірургії, стаціонарної паліативної допомоги, а також пріоритетних послуг з ранньої діагностики онкозахворювань. За умовами контракту ми отримаємо 72 млн грн, це вдвічі більше минулорічної медичної субвенції. Це означає, що в нас буде можливість в більшій мірі пролікувати пацієнтів згідно лікарського формуляру».   

Директорка міжрегіонального Північного департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна: «В межах уваги Північного міжрегіонального департаменту перебувають 298 закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану та екстрену медичну допомогу у  4-х областях – Харківській, Полтавській, Сумській та Чернігівській. Сума контрактів з НСЗУ цих закладів на рік – понад 7,5 млрд грн. У квітні 295 закладів отримали аванс на загальну суму понад 715 млн грн. Серед лікарень чотирьох областей значний відсоток тих, хто отримає за договором з НСЗУ більше минулорічної субвенції. Зазвичай – це потужні багатопрофільні лікарні, де велика кількість пацієнтів. Наприклад, ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ ІМ. М.В.СКЛІФОСОВСЬКОГО в межах бюджету Програми медгарантій на 2020 рік отримає понад 242 млн грн, що на 181 млн більше медсубвенції 2019 року.  Обласна клінічна лікарня ім. Скліфосовського має договір з НСЗУ на надання 17 груп послуг. До яких входять і всі пріоритетні послуги, а також амбулаторна та стаціонарна допомога, реабілітація немовлят, гемодіаліз, лікування онкозахворювань тощо».

Довідка: Інформацію щодо виплат лікарням за Програмою медичних гарантій по областям можна знайти за посиланням:

https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/smd-pay

Безоплатні медичні послуги доступні в лікарнях, що уклали договори із НСЗУ по кожній області та перелік лікарень за областями, які визначено опорними у боротьбі з коронавірусом можна знайти на дешборді НСЗУ за посиланням:

https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/smd-contracts

За матеріалами НСЗУ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

twenty − 17 =