ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ ЗМІНИТЬ СВІДОМІСТЬ ПАЦІЄНТІВ ТА ЛІКАРІВ

«Наразі 1 млн. 43 тис. 402 мешканця Полтавщини (74,2%) підписали декларації зі своїми сімейними лікарями. Серед лідерів нашої області – Пришибський центр первинної медико-санітарної допомоги, де уклали декларації 99,9% пацієнтів. Решта центрів до ного підтягуються. Тобто цей процес у нас активно триває» – ознайомив із останніми даними директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак під час брифінгу.

Він звернувся до тих, хто досі не визначився із сімейним лікарем, що бажано це зробити якомога швидше. Адже з 1 липня для всіх з’явиться перевага: запрацює програма з безкоштовної діагностики. Такою можливістю варто скористатися, адже кожен сам має дбати про своє здоров’я завчасно, а деякі діагностичні процедури є досить дороговартісними.

          Віктор Петрович окреслив й інші кроки проведення трансформації медичної галузі. З 1 квітня поточного року запрацює система виписування електронних рецептів за програмою «Доступні ліки», що значно спростить процес отримання пацієнтами лікарських засобів у будь-якому населеному пункті держави. У Полтавській області задля цього 15 суб’єктів господарської діяльності аптечної мережі та КП «Полтавафарм» уклади угоди з Національною службою охорони здоров’я України.

Окремо зупинилися на запровадженні пілотного Проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення в Полтавській області для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, що стартує з 1 квітня цього року.

«Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 року №131, у цьому пілотному проекті медичні заклади вторинного рівня Полтавської області вже за декілька днів матимуть право укладати угоди про медичне обслуговування населення з НСЗУ. Але цьому передувала значна підготовча протягом 3-ох років робота: 1 млн. 200 тис. пролікованих випадків занесено до спеціальної бази даних. Це дозволяє здійснювати в різних площинах ґрунтовний аналіз доцільності використання коштів на лікування в стаціонарах області» – розповів керівник Департаменту.

Як не проплачувати «на повітря» утримання лише ліжок та стін в стаціонарах, а раціонально використовувати наявні фінансові ресурси медичні працівники пройшли навчання за спеціальними комп’ютерними програмами.

Начальник відділу фінансово-економічної роботи ДОЗ Алла Бредихіна розповіла, щоу порядку здійснення пілотного проекту чітко визначено поняття та формули обрахунків тарифів та коригувальних коефіцієнтів оплати за надані медичні послуги відповідно до діагностично споріднених груп, вагових коефіцієнтів та ін. Головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство охорони здоров’я України, а розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня та відповідальним виконавцем бюджетної програми є НСЗУ.

«Тобто лікарня вторинного рівня буде отримувати оплату за кожний конкретний пролікований випадок. Таким чином зміняться принципи та підходи до лікування в стаціонарах, і власне свідомість як лікарів, так і пацієнтів. Приміром, коли пацієнту призначене лише таблетоване лікування, і це можна успішно здійснити вдома,  а не використовуючи недоцільно коштів» – пояснила   головний спеціаліст відділу роботи з договорами щодо амбулаторного лікування та діагностики Департаменту договірної роботи та моніторингу Національної служби здоров’я України Світлана Писаренко.

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × 5 =