ПІЛОТ З РЕФОРМУВАННЯ КРЕМЕНЧУЦЬКОГО ОБЛАСНОГО СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО БУДИНКУ ДИТИНИ

Полтавщина стала учасницею проекту «Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування», що реалізується за технічної підтримки Проекту «Підтримка реформи охорони здоров’я» (USAID). На регіональному рівні пілот буде впроваджуватися у партнерстві із структурними підрозділами місцевих органів влади та відповідними службами і закладами.

Впроваджуватимуть пілотний проект у 5 дитячих будинках України: в Полтавській – 1, Дніпропетровській – 3 та Херсонській – 1. Перша презентація проекту відбулася в Полтаві.

Пілот відповідає завданням медичної реформи і реформи системи інституційного догляду та виховання дітей, що спрямовані на розвиток якісних медичних, соціальних, освітніх послуг відповідно до потреб населення на рівні громад. Окрім того, передбачається співпраця із міжнародними консультантами – як на етапі розробки інструментарію дослідження для проведення оцінки, так і на етапі підготовки плану трансформації закладу.

11 червня під час зустрічі з представниками проекту заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло зазначив, що «метою ініціативи є дослідити ситуацію, яка нині склалася в сім’ях регіону, безпосередньо відвідати ці родини, проаналізувати, скільки дітей потребують медичних послуг, зокрема, й медичної реабілітації, якого формату ці послуги мають бути. Тобто початковий етап – це  дослідження ситуації і планування подальшої роботи.  Ми поспілкуємося з експертами, спільно зробимо певні напрацювання і маємо зробити висновки, як зможемо допомогти дітям».

«Ми працюватимемо разом із нашими партнерами, соціальними  та медичними службами  й  психологами.  Різними методами маємо зробити так, щоб діти виховувалися в родинах. Нині змінилися форми й методи роботи з батьками. Коли мати хоче залишити дитину в пологовому, з нею починають працювати фахівці. Й вона змінює думку», – зазначив директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак.

Керівник проекту, виконавчий директор Благодійної організації «Надія і житло для дітей» Надія Татарчук повідомила, що «знайомство з дитячими будинками почали саме з Полтавщини. Ми свідомі того, що робота в регіоні має будуватися в тісній співпраці з Департаментом охорони здоров’я, службою у справах дітей, Департаментом соціального захисту населення та місцевою владою, тому що цей пілотний проект стосується  найвразливіших верств населення. Це діти від народження і до 6 років, і вони є найменш захищеними та потребують від держави продуманих, правильних і поступових рішень. Маємо змінювати ситуацію на краще. Полтавщина не боїться приймати виклики і готова впроваджувати реформи. Цей пілотний проект – об’єднання двох реформ: реформи системи інституційного догляду дітей і реформи охорони здоров’я».

Після підведення підсумків міжвідомчої робочої групи його учасники підписали меморандум про співпрацю. Його метою є налагодження ефективної співпраці в процесі здійснення оцінки ситуації у Кременчуцькому обласному спеціалізованому будинку дитини та розробки плану його трансформації, визначення потреб дітей і сімей у послугах медичної реабілітації,  паліативної допомоги та соціальних послуг.

Дослідження планують завершити до грудня поточного року.

 ПРЕС-ЦЕНТР ДОЗ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

3 × four =