ПІДВИЩУЄМО ЦИФРОВУ ГРАМОТНІСТЬ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство охорони здоров’я України запустили національний тест на цифрову грамотність для медиків. В умовах пандемії COVID-19 цифрові навички допоможуть медичним працівникам зробити щоденну роботу ефективнішою, а також полегшать взаємодію із пацієнтами в онлайн-режимі.

Медичні працівники відтепер можуть визначити власний рівень цифрової грамотності на порталі Дія.Цифрова освіта. У ході тесту треба дати відповідь на 60 запитань, після чого кожен отримає електронний сертифікат і зможе вдосконалити необхідні цифрові навички.

Тестують медичних працівників на професійні знання з цифрової грамотності в шести сферах.

1. Основи комп’ютерної грамотності.

2. Інформаційна грамотність та медіаграмотність. Уміння працювати з даними.

3. Створення цифрового контенту.

4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.

5. Безпека у цифровому середовищі.

6. Вирішення технічних проблем.

Кожна із цих сфер містить по 5 компетенцій. Таким чином визначено 30 цифрових компетентностей, що вимірюються за трьома базовими рівнями та шістьма підрівнями. Максимальна кількість балів, яку може набрати медичний працівник – 90 балів.

Цифрограм для медиків є складовим компонентом Цифрограму, технічний компонент якого реалізований за підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Довідково: На платформі Дія .Цифрова освіта є освітній серіал “Цифрові навички для медиків” (https://cutt.ly/tnzodgR) – це 10 серій освітнього серіалу за участі лікарів, медичних експертів, представників МОЗ, НСЗУ, ДП “Електронне здоров’я” а також технічних спеціалістів електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я» за матеріалами Міністерства цифрової трансформації України.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

11 − 2 =