Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство охорони здоров’я України запустили національний тест на цифрову грамотність для медиків. В умовах пандемії COVID-19 цифрові навички допоможуть медичним працівникам зробити щоденну роботу ефективнішою, а також полегшать взаємодію із пацієнтами в онлайн-режимі.
Медичні працівники відтепер можуть визначити власний рівень цифрової грамотності на порталі Дія.Цифрова освіта. У ході тесту треба дати відповідь на 60 запитань, після чого кожен отримає електронний сертифікат і зможе вдосконалити необхідні цифрові навички.

Тестують медичних працівників на професійні знання з цифрової грамотності в шести сферах.
1. Основи комп’ютерної грамотності.
2. Інформаційна грамотність та медіаграмотність. Уміння працювати з даними.
3. Створення цифрового контенту.
4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.
5. Безпека у цифровому середовищі.
6. Вирішення технічних проблем.
Кожна із цих сфер містить по 5 компетенцій. Таким чином визначено 30 цифрових компетентностей, що вимірюються за трьома базовими рівнями та шістьма підрівнями. Максимальна кількість балів, яку може набрати медичний працівник – 90 балів.
Цифрограм для медиків є складовим компонентом Цифрограму, технічний компонент якого реалізований за підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Довідково: На платформі Дія .Цифрова освіта є освітній серіал “Цифрові навички для медиків” (https://cutt.ly/tnzodgR) – це 10 серій освітнього серіалу за участі лікарів, медичних експертів, представників МОЗ, НСЗУ, ДП “Електронне здоров’я” а також технічних спеціалістів електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).
КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я» за матеріалами Міністерства цифрової трансформації України.