«ПІДТРИМКА ЗУСИЛЬ У ПРОТИДІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ В УКРАЇНІ»

До проєкту під такою назвою залучено 12 областей України, у їх числі – Полтавська. Партнерами проєкту є Міністерство охорони здоров’я України, ДУ «Центр громадського здоров’я України», ДУ «Національний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г.Яновського НАМН України, регіональні неурядові організації та департаменти охорони здоров’я облдержадміністрацій областей-учасників проекту.

15 січня КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради» відвідали представники проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу» Агентства США з міжнародного розвитку (англ. United States Agency for International Development, USAID). У складі делегації  – менеджер проєктів Тамара Іваненко, координатор програм Оксана Сметаніна, координатор проєкту Олена Дюжева, спеціаліст із комунікації та адвокації Валентина Полуня.

Ніна Дурдикулиєва, в.о. директора КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради» презентувала роботу закладу. Його візія – «Сприяємо здоровому життю громади у безпечному середовищі». Керівник розповіла гостям про реорганізацію центру громадського здоров’я, його партнерів, принципи і завдання інформаційно-комунікаційної роботи. Створена і працює Полтавська обласна рада з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності (Рада з координації дій), яка на 40 відсотків складається з представників неурядових організацій.

Директор КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради» Володимир Печериця розповів про новації в роботі закладу у зв’язку з реформуванням медичної галузі.

Менеджер проектів Тамара Іваненко поділилася найближчими планами співпраці, поцікавилась, чим проєкт може допомогти, зокрема у підготовці до найближчих заходів – із нагоди Всесвітнього дня боротьби із туберкульозом (24 березня). Наразі медики потребують навчання персоналу (семінарів, тренінгів), друкованої продукції (скринінгових анкет для сімейних лікарів, роздаткового матеріалу). Для проведення масових заходів потрібна брендована сувенірна продукція.

Проект має на меті покращити виявлення та залучення до лікування хворих на туберкульоз, зокрема дітей; підвищити рівень успішного завершення лікування чутливого та хронічного туберкульозу та рівень охоплення антиретровірусною терапією всіх зареєстрованих випадків поєднаної інфекції туберкульозу з ВІЛ.

Пресцентр ДОЗ Полтавської ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

one × 2 =