ПІДСУМОК ЄВРОПЕЙСЬКОГО ТИЖНЯ ТЕСТУВАННЯ В ОБЛАСТІ

Четверо людей дізналися про свій «позитивний» статус

Закінчується Європейський тиждень тестування.  Протягом цього часу експрес-обстеження проводилися у КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»,  у травмпункті першої міської клінічної лікарні Полтави, в селі Макухівка Полтавського району, де два дні працювала пересувна амбулаторія БО «Світло надії». Проведено близько трьохсот обстежень на ВІЛ та вірусні гепатити.  Завдяки швидкому тестуванню за цей тиждень четверо людей дізналися про те, що вони інфіковані гепатитом С. У однієї людини, разом із гепатитом С, виявлено також ВІЛ-позитивний статус.

Дослідження швидкими тестами проводить медична сестра Альона Даниленко

Звісно, це тяжка новина для пацієнтів. З іншого боку – нагода і можливість одразу розпочати боротьбу зі згубним впливом вірусів. Люди отримали шанс одразу після дообстеження розпочати лікування за державною програмою. Вчасне виявлення позитивного статусу та негайне звернення до лікаря дозволить у майбутньому жити повноцінно.

Є міф, що гепатити В і С – хвороби винятково людей із наркотичною чи алкогольною залежністю, представників інших груп ризику. Також побутує міф, що лікування вірусних гепатитів коштує так дорого, що доведеться продати все майно і навіть житло. 

Насправді, захворіти на ці інфекції може кожен – і ВІЛ, і вірусні гепатити вже давно вирвалися за межі певних цільових груп населення і «пішли в народ». Проте віднедавна українці мають можливість лікувати вірусні гепатити В і С, так само, як і ВІЛ-інфекцію, за державні кошти. Багато людей досі не знають, що, наприклад, гепатит С можна вилікувати безкоштовно і досить швидко – за 3 місяці чи за пів року. Потрібно лише проявити громадянську свідомість, знайти 15 хвилин часу і пройти тестування на вірусні гепатити та ВІЛ.  

Періодично обстежуватися, щоб не дати вірусам шансу, може кожен. І кожен свідомий громадянин мусить сприйняти, як заклик до дії, основні меседжі Європейського тижня тестування:

Не дай вірусам шансу!

Зроби тест – зупини віруси!

Перевірся на ВІЛ та гепатит С. Гепатит С – виліковний, ліки є!

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

three × four =