ПІДСУМКИ МЕДИЧНОГО РОКУ: область залишається лідером країни по впровадженню реформи

28 січня в УМСА відбулось розширене засідання колегії Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, під час якого підбили підсумки минулого медичного року і планували подальшу роботу. Особливістю цьогорічної колегії стала участь представників приватних медичних закладів, які тепер уклали угоди з НСЗУ і надають медичні послуги на рівні з комунальними.
Ми зібрали ключові тези про те, що змінилося за останній рік і як далі розвиватиметься система охорони здоров’я Полтавщини

На Полтавщині успішно завершили реформування первинної ланки, тепер стартує пілотний проект реформування вторинного та третинного рівнів надання медичних послуг.
Серед головного – запуск реформи госпітальних округів, трансформація спеціалізованої амбулаторної допомоги та реформування служби екстреної медичної допомоги.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак детально розкрив головні здобутки і зміни в галузі охорони здоров’я області за минулий рік. Головний медик області повідомив, що відбулось реформування первинної ланки, всі 36 центрів ПМСД стали комунальними некомерційними підприємствами, усі ЦПМСД та амбулаторії підключені до Інтернету, забезпечені комп’ютерами, встановлені медичні інформаційні системи.

Більше мільйона мешканців області підписали декларації з сімейними лікарями.

У рамках реалізації програми Президента України Петра Порошенка «Доступна Медицина» cтартувало будівництво нових амбулаторій, на яке вже витратили понад 56 млн грн. Для цих амбулаторій також закупили автомобілі.

На закупівлю медичного обладнання для запровадження новітніх лікувально-діагностичних технологій, заміну старого обладнання і устаткування за минулий рік витратили майже 93 млн. грн. У 30 установах обласного підпорядкування придбано і введено в експлуатацію нове обладнання.

«Завдяки реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», для лікарень та амбулаторії області закуплено чимало сучасного обладнання. Найбільше придбано дефібриляторів та добових моніторів артеріального тиску. Поява останніх дала змогу своєчасно виявляти захворювання, адже раніше пацієнтам необхідно було чекати у черзі, щоб скористатись цим апаратом», зазначив Віктор Лисак.

У рамках проекту з серпня минулого року пересувні діагностичні комплекси щотижнево здійснювали виїзди до сіл, де немає ФАПів та амбулаторій. У 124 населених пунктах обстежено 1803 людини.

Також сформовано план спроможної мережі надання медичних послуг в області.

За минулий рік кількість викликів екстреної медицини знизилась на 10,4% за рахунок зменшення частки непрофільних. Адже раніше приймались усі виклики, які здебільшого не потребували невідкладної допомоги.

Медицина Полтавщини фінансово захищена на цей рік

«Передова, перспективна та пілотна область медицини — це Полтавщина. Тому попереду в нас чимало роботи. Ми єдина область в Україні, яка захищена фінансово. Хочу окремо подякувати Костянтину Євгеновичу, який захистив позиції області у бюджетному комітеті і ми фінансово захищені на рівні Державного бюджету коштами для виплати заробітних плат і впровадження медичної реформи. Водночас, побувавши в окремих лікарнях виявили, що придбане обладнання стоїть і не використовується. Це неприпустимо. Є райони, де рівень інтернетизації всього близько 40%. Про яку телемедицину, електронну картку пацієнта і електронні черги можна вести мову? Я хочу, щоб кожен вийшов з цієї зали з розумінням, де він був і що зробив для покращення якості медичних послуг. Медреформа — це об’єктивна реальність, в якій ми живемо. І дуже важливо, щоб не тільки експерти, а кожен розумів, як все це працює. А медзаклади ставали все сучаснішими. Основним досягненням кожної лікарні у місті чи районі повинна бути якість надання медичних послуг. Адже лікують не ліжка та стіни, а лікарі та сучасне обладнання», – наголосив Валерій Головко, голова Полтавської ОДА.

Народний депутат України Костянтин Іщейкін, запрошений до участі в роботі колегії, відзначив злагоджену роботу Полтавської ОДА і органів влади всіх рівнів щодо реформування медицини, роботи зі зверненнями громадян, які потребують допомоги у лікуванні, акцентував увагу на важливості зведення нового кардіоцентру, а також на соціальних гарантіях для медиків і пацієнтів у процесі реформування. Протягом року нардеп зі своїми колегами-мажоритарниками залучили чималий ресурс з держбюджету для своїх округів, тим самим посиливши бюджет області.

“Будівництво кардіодиспансеру — це довга історія, адже ще у 2016 році мало хто вірив, що його збудують. Але цьогоріч ми його відкриємо, і це буде найсучасніший та найкращий кардіодиспансер в Україні. Приємно, що наша область є передовою. Головні наші досягнення — це традиції підготовки кадрів та лікарі. Тепер оловне завдання на цей рік — початок будівництва першого в Україні навчально-симуляційного центру на території УМСА. Звичайно, що є переваги і недоліки впровадження реформи. Проте представники адміністрації області та профільного департаменту вчасно відмічають та корегують роботу”, — зазначив Костянтин Іщейкін.

Пілотний проект розрахований до 2020 року, але є зміни, які відчутні як для лікарів, так і для пацієнтів. Активний етап розпочнеться з 1 квітня 2019 року.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

5 × four =