Персонал закладів охорони здоров’я готують до фінансування по-новому

31 січня і 1 лютого в тренінговому центрі Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовского фахівці лікувально-профілактичних закладів навчалися особливостям фінансово-господарської і аналітичної роботи в умовах реалізації пілотних проектів фінансування лікарень за моделлю клініко-затратних груп

Компанія Advanter Health, з якою ДОЗ Полтавської ОДА має Меморандум про спільні наміри з розробки та реалізації стратегічних планів розвитку системи охорони здоров’я Полтавської області на 2019-2022 роки, розпочала цикл тренінгів для фахівців ДОЗ, інформаційно-аналітичного центру та 78 медичних установ Полтавської області. Перший етап циклу включав 10 тренінгів, в яких взяли участь більше 300 слухачів. В якості модераторів і тренерів були запрошені національні експерти, які брали участь у міжнародних проектах, що проводилися Світовим банком і USAID в сфері економіки охорони здоров’я в Україні.

«У 2019 року в Полтавській області будуть проводитися 3 пілотних проекти з фінансування установ охорони здоров’я за результатом проведеної лікувально-діагностичної роботи. Зокрема, відповідно до проекту постанов КМУ, з квітня 2019 року 45 лікарень будуть фінансуватися за моделюю 50 клініко-затратних груп, а з липня місяця заклади вторинної медичної допомоги отримуватимуть оплату за проведення низки лабораторних та інструментальних досліджень Тому, важливо вже до початку цих пілотів проводити системну роботу з підготовки персоналу медичних закладів до роботи в нових умовах. Під час тренінгів ми розглянули основні положення пілотних  проектів, підготовку форм 066/o в лікарнях, функцію контролю якості даних, регламент подання щомісячних звітів щодо пролікованих хворих в НСЗУ, аналіз витрат медичних установ за 2018 рік, оцінку реальної собівартості лабораторних та інструментальних досліджень в 12 медичних установах», – прокоментував тренер Сергій Дяченко, заступник директора ДЗ «Центр медичної статистики МОЗ України»

Облік та аналіз витрат проводився відповідно до Методики, яка затверджена постановаю КМУ України від 27.12.2017 року № 1075. В 2018 році в рамках проекту USAID, який виконувала компанія «Abt Assiciaties.» (США), для цієї роботи заклади області навчились використовувати модуль «U-CostingPro».

На тренінгу для економістів розглядались практичні кроки, які необхідно виконати закладам для проведення обліку витрат за 2018 рік та розрахунку собівартості стаціонарного лікування, вартості ліжко-дня та окремо – готельних послуг, вартості медичного обслуговування на амбулаторно-поліклінічному рівні тощо.

Для формування даних щодо пролікованих хворих, їх перевірки та подання до НСЗУ в Полтавській області використовується модуль FinHealth, доступ до якого відкрито всім закладам області, ДОЗ Полтава, інформаційно-аналітичному центру, а, при необхідності, і фахівцям НСЗУ та МОЗ України.

За планом роботи, лікарні мають протягом тижня направити свої звіти за січень місяць до НСЗУ, відповідно до затвердженого в області регламенту, а до кінця лютого – завершити облік витрат за 2018 рік.

Презентація результатів анонсована на середину березня.

Прес-центр ДОЗ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

eight − seven =