ПЕРШИЙ ЕТАП ВАКЦИНАЦІЇ У ПОЛТАВІ СТАРТУВАВ

Пункт щеплення проти COVID-19 на базі Обласної клінічної лікарні відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім”ї, репродукції людини та медичної генетики, що по вулиці Шевченка, 10 у Полтаві, сьогодні прийняв перших пацієнтів. Вакцинувалися медики полтавських закладів охорони здоров’я, які працюють у коронавірусних відділеннях. Серед них – фахівці обласної інфекційної лікарні, 3-ї, 5-ї та дитячої міських лікарень, пологового будинку, обласного лабораторного центру.

Брифінг

Журналісти отримали інформацію «з перших рук» та поставили запитання фахівцям із цього приводу у конференцзалі лікарні.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін розповів, що вакцина надійшла до Полтави напередодні ввечері, зберігається відповідно до вимог холодового ланцюга, і сьогодні о 9.15 перший полтавський медик отримав щеплення.

 «Ми перейшли до надзвичайно відповідального періоду – екстреної вакцинації медичних працівників. Бачимо, як поширюється коронавірусна інфекція. Зупинити її можна тільки вакцинацією і режимом карантину. Щеплення проводиться лише за добровільною згодою, із підписанням відповідного документа. Всі дані вводяться у єдину електронну систему. Холодовий ланцюг дотримано, спеціалісти пройшли відповідну підготовку. Вакцина безпечна. В області плануємо вакцинувати понад 4 тисячі медпрацівників», – пояснює директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак.

За словами координатора-логіста щодо вакцинації від COVID-19 на Полтавщині, дитячого імунолога Ольги Бастаногової, із чотирьох наразі сформованих мобільних бригад із вакцинації від COVID-19 дві працюватимуть із вакциною AstraZeneca, ще дві – із Pfizer/BioNTech. Цього дня задіяна одна бригада, протягом дня вона зробить 70 щеплень. Завтра ця бригада поїде вакцинувати медпрацівників, які працюють з коронавірусними пацієнтами у Кременчуці. Дорожньою картою на цьому етапі передбачено щодня виконувати близько сотні щеплень.

«Про самопочуття після щеплення звітуватимуся щодня»

26-річний Роман Пономаренко, лікар-інфекціоніст Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні, який працює з хворими на коронавірус і щодня спостерігає його наслідки, розповів журналістам, що почувається після щеплення добре. Попри те, що в кінці листопада минулого року перехворів і має антитіла, у доцільності вакцинації не сумнівався. Адже ризик захворіти повторно залишається. «Я – активно пропагую вакцинацію, веду блог doctor_influenza в Instagram. Обіцяю звітувати про своє самопочуття щодня».

Запитання-відповідь

Учасники брифінгу відповіли на запитання журналістів.

Скільки пунктів щеплення в області задіяно?

На першому етапі задіяно 5 основних пунктів: у Полтаві, Кременчуці, Миргороді, Лубнах та Гадячі. Туди підвозитимуться медпрацівники, щеплюватимуть їх мобільні бригади. Також бригади виїжджатимуть до соціальних та геріатричних закладів. На другому етапі буде задіяно вже 11 мобільних бригад і 75 пунктів щеплення.

Чи є протипокази для введення вакцини?

Основний протипоказ – сильна алергічна реакція на інші щеплення (анафілаксія). Головне, щоб людина була здорова на момент вакцинації, не мала високої температури. Більшість інших причин є лише застереженнями, але не протипоказами.

Які дії медиків у разі сильної алергічної реакції?

Мобільні бригади з вакцинації проти COVID-19 пройшли навчання з експертами ВООЗ і ЮНІСЕФ, вони готові надавати допомогу залежно від симптомів, клініки. Всі несприятливі події після імунізації (НППІ) реєструються, розслідуються – як і під час рутинної вакцинації.

Чи достатньо в області потужностей для зберігання вакцин?

Регіональний склад, де зберігаються у Полтаві всі препарати для рутинної вакцинації, може вмістити 60 тисяч доз вакцини проти коронавірусу. Вчора надійшло 19300 доз.

Наскільки якісна вакцина, що надійшла в область?

Вакцина Oxford/AstraZeneca, вироблена в Індії, має локальну назву Covishield. Це не жива, рекомбінантна вакцина, що не здатна викликати захворювання. Її виробляє дуже потужний завод, один зі світових лідерів у галузі. Уже третій рік в області використовується індійська вакцина АКДП цього ж виробника. До цього часу претензій до її якості не було. Натомість смерті від коронавірусу реєструються щодня. На COVID-19 зі складним перебігом почали хворіти діти. Єдиний шлях зберегти життя і здоров’я – вакцинація.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four × five =