ПЕРЕВАГИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ ДЛЯ МАЛЮКА І МАМИ

З молоком матері немовля отримує поживні речовини та вітаміни, а також антитіла – захист від хвороб. Грудне вигодовування сприяє  сенсорному та пізнавальному розвитку немовляти, а також закладає основу для подальшого інтелектуального розвитку. Від грудного вигодовування отримують користь і матері, у яких знижується ризик розвитку раку молочної залози, раку яєчників та діабету. Грудне молоко  забезпечує дитину всіма необхідними поживними речовинами впродовж перших 6 місяців життя, а при умові вчасного введення прикорму, протягом перших двох років.

Материнське молоко сприяє формуванню власної системи імунітету в дитини. Завдяки великій кількості антиінфекційних речовин та наявності антитіл до всіх захворювань, якими хворіла мати, материнське молоко можна вважати першим «природним щепленням»  малюка. У дітей відбувається правильне формування щелепно-лицевого скелету, в них немає проблем з прикусом. У цих дітей немає порушень мовлення. За даними різних дослідженнях, діти на штучному вигодовуванні в 5-10 разів частіше хворіють на отит протягом першого року життя, ніж діти на грудному вигодовуванні.

Переваги грудного вигодовування для дитини:

Материнське молоко добре засвоюється і забезпечує потреби дитини.

В материнському молоці містяться всі необхідні речовини для росту і розвитку дитини в таких формах і кількостях, що максимально засвоюються і мають оптимальну температуру.

Грудне молоко запобігає росту патогенної мікрофлори і розвитку інфекційних захворювань.

Білки грудного молока не сприяють виникненню харчової алергії.

Завдяки грудному вигодовуванню значно менше хронічних захворювань травного тракту й органів дихання, порушення обміну речовин, цукрового діабету, атеросклерозу стоматологічних та ортопедичних проблем.

Діти, які знаходились на грудному вигодовуванні більш урівноважені, емоційно стабільні, характеризуються комунікабельністю та високою руховою активністю.

Звуки материнського серцебиття, лагідної розмови, запах, тепло материнського тіла, смак грудного молока – найкомфортніші умови для дитини.

Фізичний контакт матері і дитини під час годування грудьми в перші місяці або роки життя породжують психоемоційну близькість матері і дитини упродовж життя.

Переваги годування грудьми для матері:

Годування грудьми позитивно впливає на здоров’я жінки.

Годування грудьми сприяє неускладненому перебігу післяпологового періоду. Акт смоктання покращує скорочення матки, зменшує ризик виникнення маткової кровотечі, гнійно-септичних захворювань.

Регулярне годування грудьми – природний метод захисту від незапланованої вагітності.

Годування грудьми і лактація значно знижують ризик розвитку у жінок мастопатії, пухлин молочних залоз, матки та яєчників.

Під час годування грудьми виникає тісний контакт між матір’ю та дитиною.

При годуванні грудьми жінка сповна відчуває радість від материнства.

Грудне вигодовування економічно вигідно.

Цікаво знати, що годувати грудьми спроможні 97% жінок – за умови бажання годувати, психологічної підтримки та дотримання ряду простих правил.

Годування грудним молоком  –  це не тільки харчування дитини. Це моменти психологічного спілкування з малюком, це джерело любові, тепла та захищеності.

Якщо одна з молочних залоз менше стимулюється дитиною, вона поступово перестає виробляти молоко в достатній кількості і стає меншою за розміром.

Розмір молочних залоз не впливає на можливість годування грудьми, оскільки кількість клітин, які виробляють молоко однакова в молочних залозах великих та малих розмірів.

В період згасання лактації, коли грудне вигодовування закінчується природнім шляхом, молоко за своїм складом наближається до молозива.

Грудне вигодовування здатне повернути тілу матері той вигляд і ті пропорції, які були до народження дитини. Гормон пролактин,що виділяється при лактації, запобігає розвитку целлюліту.

М’які груди, навіть якщо здаються пустими,не є ознакою недостатньої кількості молока.

Склад молока відрізняється не тільки в різних матерів, але навіть в одної жінки в різних молочних залозах. Він змінюється в залежності від індивідуальних потреб протягом всього періоду лактації, протягом цілого дня і навіть протягом одного годування.

Концентрація жиру в останніх порціях молока буває в 4-5 разів вища, ніж в початкових. Саме за рахунок останніх порцій молока дитина насичується, в той час як за рахунок перших порцій вона напивається.

Галина БЕРЕЗЕНКО, завідувачка АЗПСМ №1 м. Хорол, лікар-педіатр.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

10 + seventeen =