ПАЛІННЯ: ЧОГО БІЛЬШЕ, ЗАДОВОЛЕННЯ ЧИ ШКОДИ?

31 травня – Всесвітній день без тютюну

Алея міського парку. Біля фонтану на лавочці відпочиває молода жінка. В руках – електронна сигарета, від якої створюється димова хмара навколо. Легкий вітерець розвіває димок і  ніби розчиняє у повітрі… приємний запах цукерок.

Особиста історія

Знайомимося, зав’язується розмова. Жінка розповідає свою сумну історію – курця з великим стажем. 15 річною дівчинкою Ангеліна вступила до Івано-франківського торгово-кулінарного училища. Проживала в гуртожитку. Багато його мешканців палили. Спочатку це дівчину дратувало. Та коли закінчилося поразкою її перше кохання, на допомогу прийшли саме дівчатка з досвідом курця. Відтоді й почала Ангеліна палити. Деякий час це відволікало від нав’язливих думок. Та у хмарах диму пролітали роки і ніколи було задуматись, наскільки це шкодить її здоров’ю.

Отямилась, коли обстеження виявили цілу низку хвороб: хронічний бронхіт, ускладнений ішемічною хворобою серця, хронічний холецистит, панкреатит та цукровій діабет. «От я і вирішила кинути палити, але не виходить. Намагаюсь замінити звичайні цигарки на електронні», – гірко констатує співрозмовниця.

Я зауважила, що електронні сигарети для організму не менш шкідливі, ніж звичайні. Кожна сигарета – це практично крок до смерті не лише для того, хто палить, а й для оточуючих. Якби кожен курець усвідомив повною мірою наслідки паління, то не відмовилися б від паління хіба що божевільні.

Чим небезпечні електронні сигарети?

Вчені багатьох країн почали серйозно досліджувати вплив електронних сигарет на здоров’я курця і дійшли висновку, що вейп аж ніяк не став “нешкідливою” альтернативою звичайній сигареті.

На токсичність пару впливає термін служби електронної сигарети і напруга акумулятора. Чим довше ви користуєтеся електронною сигаретою і чим потужніший акумулятор, тим більше негативного впливу отримує організм. Вчені з Азії довели, що куріння електронних сигарет або вейпів вагітними жінками провокує викидень. Фахівці з Кореї провели соціальне опитування про куріння, в якому брали участь 70 тисяч молодих людей. За підсумками опитування 80 відсотків респондентів зізналися, що тяга до звичайних сигарет не зникла і вони одночасно курять електронні та звичайні сигарети. Японські вчені оприлюднили результати перевірок електронних сигарет, згідно з яким вдалося довести, що пара з пристрою  містить два види хімічних сполук, що  провокують ракові захворювання. Вчені з Англії змогли довести, що куріння електронної сигарети не позбавить залежності до звичайної сигарети. В Америці оприлюднено дані про те, що бажання курити електронну сигарету з’являється набагато частіше, ніж потяг до звичайної цигарки.

Кинути палити – важко, треба мати неабияку силу волі. Тому курити краще не починати.

Тетяна Дрозд, експерт із питань саносвітньої роботи управління охорони здоров’я міста Кременчука.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

ten − 9 =