ОСОБИСТИЙ ДОСВІД: ЯК ПЕРЕМОГТИ ГЕПАТИТ

Про те, що він інфікований гепатитом С, полтавець Владислав дізнався років 6 тому. Жодних симптомів хвороби на той момент не відчував. Проходив експрес-тестування у БО «Світло надії», яке й дало позитивний результат.

– Тоді я був приватним підприємцем, – розповідає худорлявий  45-річний чоловік. Спілкується з журналістами спокійно, невимушено, запитання вислуховує уважно, кожну відповідь зважує. – Ніяким шоком діагноз для мене не став. Адже колись у молодості вживав наркотики і розумів, що міг інфікуватися і гепатитом, і ВІЛ. Швидше за все захворів саме тоді. Бо пізніше якогось аморального життя собі не дозволяв, інфікуватися більше ніде не міг. Щодо ВІЛ мене Господь милував.

Чи доводилося відчувати упереджене ставлення до себе з приводу хвороби?

– Ні. Жодного разу. Навпаки, коли перебував на обліку, як безробітний, фахівці центру зайнятості намагалися запропонувати мені роботу, легшу фізично. Лікарі також ставилися нормально.

Скільки тривало і як проходило лікування? Скільки коштувало?

– Після експрес-тесту почав здавати аналізи в «Інвітро». БО «Світло надії» надає відчутну скидку на обстеження в цій мережі. Оскільки фіброз (кінцева стадія хронічних запальних процесів – Авт.) у мене був першої стадії, під програму безкоштовного лікування я не потрапив. Туди беруть складніші випадки – із 2-3 стадіями фіброзу. А в минулому році з’явилася гарна можливість пролікуватися платно, але з великими скидками – завдяки БО «100% життя» (найбільша пацієнтська організація в Україні – Авт.). Оплата – помісячна. Один із двох призначених препаратів надавався безкоштовно. Загалом вийшло 4 тисячі на місяць. Для моєї родини ця сума – «підйомна». Вже на першому місяці лікування вірусне навантаження знизилося практично до нульового. Ми з дружиною змогли навіть з’їздити на море. Але курс триває три місяці, пройти його треба до кінця.

Якісь побічні дії відчувалися під час прийому препаратів?

– Я пив багато води і переносив лікування добре. Вже в кінці літа, коли похолодало, прийом рідини зменшив і, думаю, через те відчував незначний біль у суглобах. Але пролікувався успішно, зараз усе добре.

Зі свого життєвого досвіду що хотів би сказати людям, які не усвідомлюють ризиків і поводяться надто безпечно?

– Поки є в Україні можливості і обстежуватися, й лікуватися – якщо не безкоштовно, то зі значними скидками – треба їх використовувати. Не «дотягувати» до критичного стану, коли печінка вражається фіброзом останніх стадій. Нічого страшного в лікуванні гепатиту С немає. Навіть якщо доведеться лікуватися платно – це значно доступніше, ніж іще кілька років тому. У Полтаві є програми державного фінансування, є підтримка донорських організацій. Але для цього якомога більше людей повинні обов’язково пройти експрес-тести, щоб інфіковані могли знати про свою хворобу

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

14 − 2 =