ОЛЕГ СИНЄГУБОВ: «МИ НА СТО ВІДСОТКІВ ОНОВИЛИ ПАРК «ШВИДКИХ»

21 травня 2020 року голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов разом із директором Департаменту охорони здоров’я області Віктором Лисаком на стадіоні «Ворскла» перевірили оснащення відповідно до всіх документів 25 «швидких». Вже незабаром нові карети екстреної допомоги виїдуть у райони області.

Олег Синєгубов розповів, що «починаючи з минулого року, на Полтавщину надійшли 165 нових автомобілів екстреної допомоги. За останню партію Світовий банк розрахувався лише кілька тижнів тому. Потім була реєстрація в сервісному центрі МВС, сьогодні вже отримали номери. Тому ми мали десь зберігати ці «швидкі». 24 стояли на автобазі Департаменту охорони здоров’я, решта – безкоштовно зберігалися на стадіоні, бо не було іншого підходящого великого закритого приміщення».

Віктор Лисак зазначив, що сьогодні Полтавська область за всіма нормативами повністю забезпечена санітарними автомобілями. «Ми забезпечуємо всі підрозділи центру екстреної медичної допомоги, які складаються з лінійних та реанімаційних бригад. У нас майже півтори сотні автомобілів. Кожного дня на лінію в області виходять 100 лінійних санітарних авто. Крім того, близько 12-15 машин виїздять для надання консультативної допомоги», – відмітив Віктор Петрович.

Начальник відділу мобілізаційної роботи та медицини катастроф Департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Мохначов зауважив, що «автівки, придбані у 2012–2013 роках, мають пробіг близько 500 тисяч кілометрів. У сучасних європейських державах їх змінюють із пробігом 60, 70, максимум 100 тисяч кілометрів. Треба оновити фізично не лише авто, але й оснащення, адже з’являються нові моделі обладнання».

Додатково: оновлення автопарку екстреної медичної допомоги Полтавщини відбулося за кількома програмами. Авто куплені за кошти Світового банку, державні та обласні – на загальну суму 35 мільйонів гривень.

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

seven − 4 =