ОЛЕГ ПРУГЛО: «УСЕ ПРАЦЮЄ НА СТВОРЕННЯ СУПЕРСУЧАСНИХ ТА ЯКНАЙКОМФОРТНІШИХ УМОВ ДЛЯ НАШИХ ГРОМАДЯН»

У КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради» завершено реконструкцію відділень хірургії та торакальної хірургії.

9 жовтня відбулось офіційне відкриття відділень, які забезпечують цілодобове надання високоспеціалізованої допомоги жителям Полтавської області. Щорічно тут лікують пацієнтів із хірургічною патологією грудної клітини та органів грудної порожнини. Сьогодні ці відділення – найсучасніші і відповідають європейським стандартам.

У заході взяли участь т. в. о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення обласної ради  Людмила Овчаренко, директори Департаментів будівництва, містобудування, архітектури і ЖКГ Тимофій Голбан та охорони здоров’я Віктор Лисак, керівники ЛПЗ області, представники громадськості та ЗМІ.

Як відзначив т. в. о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло: «Ми присутні на визначній події: разом відкриваємо після капітального ремонту вкрай важливі  відділення – хірургії та торакальної хірургії обласної лікарні. З обласного бюджету на капремонт цих відділень витрачено 36,5 млн. грн. Як саме їх витрачено, ми бачимо самі. Тут працюють висококваліфіковані фахівці, які вміють та знають як допомогти своїм пацієнтам. У цих відділеннях вони виконують планові операції та ургентні випадки цілодобово. До речі, нині оплата відбувається за пролікований випадок, ми в «Пілоті», ми перші в Україні йдемо цим шляхом. З одного боку це складно, з іншого – приємно, оскільки ми перші маємо змогу покращувати ситуацію з охороною здоров’я в нашій області. Якраз симбіоз того, коли допомагають гранди, співпрацює обласна влада та депутатський корпус, а також кошти з державного бюджету –  все працює на створення суперсучасних та якнайкомфортніших умов для наших співгромадян».

Олег Євгенович повідомив, що в планах обласної влади – поступово зробити ремонти у всіх відділеннях великого хірургічного корпусу лікарні, а також в інших медичних закладах. Буде враховано всі вимоги, головне, щоб ліжка у таких відділеннях працювали щогодини цілодобово рятували пацієнтів. «Наразі, при зменшенні кількості ліжок у відділеннях інтенсивність лікування та його якість, навпаки, збільшуються, як і кількість пролікованих пацієнтів майже вдвічі.  Вважаю, що це дуже правильний процес».

У ході реконструкції відділень здійснено перепланування приміщень, замінено мережі водопостачання та каналізації, електричні мережі, віконні та дверні блоки, змонтовано припливно-витяжну вентиляційну систему з можливістю підігріву та охолодження, нову систему освітлення, систему відеоспостереження та виконано оздоблювальні роботи. Потужність розрахована на 40 ліжок хірургічного профілю і 20 ліжок торакального відділення.

Після реконструкції з урахуванням санітарних вимог до приміщень І та ІІ категорії у відділеннях створено найкращі умови як для лікування та ранньої реабілітації хворих, так і для роботи медичного персоналу. Використані технології сприяють запровадженню лікувально-охоронного режиму і запобігають виникненню внутрішньолікарняних інфекцій.  

При плануванні та закупівлі обладнання були враховані всі побажання лікарів. Над цим питанням працювали як лікарі, так і технічні спеціалісти.

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак підкреслив, що «ремонт розпочався близько 5 місяців тому і разом з підрядниками ми провели значну роботу по підготовці кошторисної та проектувальної документації, враховували всі вимоги щодо створення умов для забезпечення високотехнологічного процесу, розширення площі, придбання новітнього обладнання та апаратури. Приміром, для торакального відділення придбано нові апарати УЗД, бронхоскоп з відеозаписом, стерилізаційне обладнання, а замість старих ліжок – багатофункціональні. Словом, повністю все замінили. Створено особливі умови для прокладання мережі кисневого забезпечення, для перебування маломобільних пацієнтів, забезпечення безпеки пацієнтів, протипожежної безпеки тощо».

Головний лікар КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради» Григорій Оксак розповів, що «після капітального ремонту двох відділень умови для лікування пацієнтів та роботи медичних працівників стали набагато кращими. Відділення торакальної хірургії є єдиним хірургічним відділенням, куди будуть скеровуватися пацієнти з усієї області. Воно забезпечене киснем, системами відеоспостереження за пацієнтами. Лікар-хірург у хірургічному відділенні працює у цілодобовому режимі. Передбачено як палати по 4-5 ліжок, так і палати покращеного перебування. Дотримано всі санітарні норми, що вимагаються для відділень хірургічного профілю. Я щиро вдячний будівельникам за оперативність роботи та врахування всіх наших побажань. А роботу проведено значну».

Також присутні ознайомилися з ходом відновлення першого поверху хірургічного корпусу закладу, де представники Siemens вже установили новий КТ та МРТ. Вони є унікальними та особливо потужними, таких лише два в Україні. Придбати їх стало можливим завдяки реалізації субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

14 + seventeen =