ОБЕРЕЖНО, ПІРОТЕХНІКА. СВЯТКУЙМО БЕЗПЕЧНО

Зграйка школярів рухається вузьким тротуаром уздовж суцільного паркану по вулиці Шведській. Звук петарди лунає настільки несподівано, що кілька дівчаток відстрибують на проїжджу частину. Авто, яке вилетіло з-за повороту, різко гальмує і бере вбік. Від аварії ситуацію рятує тільки відсутність зустрічного транспорту

Напередодні новорічних та різдвяних свят тема «домашньої» піротехніки особливо актуальна. Травматологи рекомендують взагалі відмовитися від такого виду розваг. Петарди – це досить небезпечна іграшка. Заряд пороху в ній невеликий, але потужний, іноді значно потужніший, ніж очікувалося. «Постріл» може виявитися настільки сильним, що спричинить пошкодження барабанних перетинок, стрес, розлад нервової системи чи серцевий напад. Навіть бенгальські вогні можуть стати причиною багатьох бід – від псування майна до опіків очей і пожежі.

Як повідомили в Головному управлінні ДСНС України в Полтавській області, протягом цього року сталося 4 нещасних випадки через використання піротехнічних засобів. 5 березня 45-річна полтавка вітала доньку із днем народження і прикрасила торт купленим на ринку феєрверком, який кілька років пролежав у шухляді. Замість феєрверку стався вибух. Жінці ампутували нижні фаланги двох пальців лівої руки.

Останній випадок стався 6 грудня. У руці 42-річного жителя Абазівки Полтавського району вибухнула петарда. Чоловік отримав рвану рану кисті лівої руки.

Експерти наголошують: купувати такі вироби варто лише у магазинах, що мають ліцензію на їх продаж. Продукція має бути сертифікована.

Перед використанням піротехнічних засобів обов’язково треба читати інструкцію. Використовувати їх лише  під наглядом дорослих, на безпечній відстані від будинків, автомобілів. Великі феєрверки має запускати тільки фахівець.

Будьмо уважні, святкуймо безпечно!

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

seventeen − 11 =