ОБЕРЕЖНО, ФЕЙК!

26 березня на сайті Страна.UA опубліковано статтю Мирослави Бердник під заголовком «Лікарі констатують безпорадність України в боротьбі з коронавірусом». Автор посилається на пост у Фейсбуку полтавського лікаря-інфекціоніста Остапа Кашуби.

Цитата: «Я працюю лікарем-інфекціоністом у одній з лікарень Полтавської області і те беззаконняя, що відбувається тут зараз, неможливо описати цензурними словами». Далі Остап начебто розповідає про єдиний у закладі апарат штучної вентиляції легень, що працює «за настроєм», про розпорядження керівництва використовувати його лише для порятунку людей, молодших за 60 років, закликає громадськість пожаліти літніх людей та вимагати для них адекватного лікування. Текст переповнений панічних настроїв, оскільки «для престарілих інфікування є смертельною загрозою, а для держави їх лікування, як бачите, не має жодного інтересу» (цитата).

Як повідомила з цього приводу головний позаштатний експерт з інфекційних хвороб Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Лідія Войтенко, жодного лікаря-інфекціоніста у Полтавській області на ім’я Остап Кашуба, вона не знає.

Більше того, в управлінні персоналом та медичними кадрами Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА повідомили, що, згідно з автоматизованою базою даних комунальних закладів охорони здоров’я первинного, вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги «Медичні кадри» інформація щодо лікаря на ім’я Остап Кашуба відсутня.

Спроба відшукати у соцмережі пост, на який посилається Мирослава Бердник, також виявилася безуспішною. Сторінок Остапа Кашуби у Фейсбуку виявилося аж чотири, причому на кожній з них у переліку його друзів – одні й ті самі люди. Свого обличчя Остап не показує: одна «аватарка» – просто без фото, на інших – червоний автомобіль, сірий вовк та мультяшний персонаж на ім’я Леон. І жодної інформації, жодного тексту на жодній зі сторінок.

Шановні полтавці! Проблем у медичній галузі і викликів перед нею в такий складний час дійсно дуже багато. Але довіряти джерелам, що цілеспрямовано сіють паніку та розбурхують суспільство, не варто.

Тож обирайте лише перевірені джерела інформації.

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

4 × 5 =