НОВИНИ ВАКЦИНАЛЬНОЇ КАМПАНІЇ ПРОТИ COVID-19 В УКРАЇНІ

Станом на 13 травня 2021 р. в Україні першу дозу вакцини отримали вже майже 905 тис. людей. Точну цифру перевіряйте на сайті: vaccination.covid19.gov.ua

● На цю дату в чергу на вакцинацію вже записались більше ніж 543 тис. людей.

● Для тих, хто повинен отримати другу дозу вже у травні (через 12 тижнів після першого щеплення), зарезервовано 26 тис. доз вакцини AstraZeneca-SKBio.

● 09 травня 2021 р. в Україну було доставлено  500 тис. доз вакцини Sinovac (CoronaVac).

● Вакцина Sinovac (CoronaVac) після прибуття в Україну проходить лабораторний контроль (14 днів) і потім допускається до використання. Якість вакцин контролюється Міністерством охорони здоров’я України.

● Якщо людина контактувала з хворою на COVID-19 людиною екстрена вакцинація проти COVID-19 для постконтактної профілактики не рекомендуються. Оскільки середній інкубаційний період COVID-19 становить 4-5 діб, малоймовірно, що доза вакцини проти COVID-19 забезпечить адекватну імунну відповідь протягом інкубаційного періоду. Втім, мешканці або пацієнти, які мали тісний контакт з хворим на COVID-19 в медичних установах тривалого догляду, інтернатах або в місцях скупчення, як-от місця утримання під вартою, притулки для бездомних громадян, гуртожитки тощо, можуть бути вакциновані. У цих умовах зараження і передача SARS-CoV-2 можуть відбуватися впродовж тривалого часу.

● Якщо людина перехворіла на COVID-19 вакцинація може бути проведена після закінчення періоду ізоляції, але не раніше ніж через 28 днів (4 тижні) від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР-тестування.

● Якщо людина отримала 1-шу дозу за кордоном, підійшов час 2-ї дози, але вона не належить до пріоритетної групи вона може вакцинуватись в Україні.

● Якщо людина отримала 1-шу дозу в Україні та їде за кордон, вона не може отримати другу дозу раніше, ніж визначено в інструкції.

● Якщо людина захворіла на COVID-19 після отримання першої дози вакцини, другу дозу рекомендовано відтермінувати на 6 місяців. Проте за бажанням ви можете вакцинуватися раніше 6-місячного терміну, але не раніше ніж через 28 днів (4 тижні) від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР-тестування.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

17 − 6 =