НОВІ КАРАНТИННІ ПРАВИЛА. СИТУАЦІЯ З COVID-19. ВАКЦИНАЦІЯ

Про це та багато іншого ішлося 12 жовтня на брифінгу директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктора Лисака. Керівник медичної галузі розповів про нові правила, що вводяться на час карантину залежно від рівня епіднебезпеки, згідно з рішенням Кабміну, із 21 жовтня.

Міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епідемічної небезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів документа про вакцинацію проти COVYD-19 (чи про одужання від коронавірусної інфекції) або негативний результат тестування. Документ може бути як у паперовому вигляді, так і в електронному – у застосунку «Дія» на мобільному телефоні. Відповідальність за наявність цих документів у всіх водіїв, членів екіпажу та пасажирів несе перевізник. Ця вимога поки не стосується внутрішньо обласних перевезень. Для повністю вакцинованих пасажирів обмежень не буде.

Забезпечити дотримання цих обмежень мають “Трансбезпека”, Національна поліція та Управління інфраструктури, що відповідає за транспорт. Вони мають донести цю інформацію до людей і в подальшому проводити раптові перевірки”, — наголосив Віктор Лисак.

За словами керівника, станом на 12 жовтня в області пацієнтами з коронавірусною хворобою було зайнято 543 ліжка. 99 відсотків хворих у стаціонарних відділеннях – не щеплені. Вакциновані пацієнти  з повідом зазвичай мають складні супутні хвороби, але при цьому інфекція в них протікає значно легше, за кілька днів.

У області були території з сильним спротивом вакцинації – саме там зараз спостерігається значний підйом захворюваності. Але найбільше позитивних тестів виявляється щодоби у Полтаві. Вікова категорія 60+, за словами Віктора Лисака, охоплена в області щепленнями на 60 відсотків.  Прийнято рішення вакцинувати людей у відділеннях Укрпошти.

Одну дозу вже отримали більш як 356 тисяч мешканців області, обидві дози – майже 289 тисяч. Загалом вакциновано більше 645 тисяч полтавців. У перерахунку на 100 тисяч населення регіон змагається за лідерство з Києвом.

Директор Департаменту відповів на запитання журналістів – про завантаженість мережі, обов’язкову вакцинацію працівників певних галузей, забезпеченість закладів киснем.

«Ми хочемо, щоб працювала економіка, щоб навчалися діти у школах, щоб не помирали рідні люди. Хочемо бути вільними й відкритими. Це можливо лише спільними зусиллями. Тільки особиста відповідальність кожного, дотримання усіх карантинних заходів дозволять зменшити інфікування», – підсумував Віктор Лисак.

КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР”

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

13 − eight =