НЕБЕЗПЕКА ВІД COVID-ФЕЙКІВ

Незважаючи на щоденне зростання в Україні кількості випадків захворювання на коронавірус, в інформаційному просторі окрім офіційних даних, продовжують поширюватися фейки про нібито вигадану хворобу – COVID-19.

Необізнаність тих, хто розповсюджує таку інформацію та вірить їй,   відіграє дуже негативну роль.  Думати, що хвороби немає, коли ти її не бачив на власні очі – як мінімум легковажно!

Цьому підтвердження – світлини пацієнтів з коронавірусною інфекцією, коли медики їх рятують в реанімаційному відділенні КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня ПОР» за допомогою апаратів штучної вентиляції легенів. Проте, світлини не в змозі передати стан людини, яка не може самостійно дихати через симптоми коронавірусної хвороби та потребує медичної допомоги.

пацієнт та медик у реанімаційному відділенні КП “ПОКІЛ ПОР”

У тяжких випадках, коли інфекція пошкоджує легені, вони втрачають здатність доставляти кисень до клітин, внаслідок чого органи хворого втрачають здатність виконувати свої функції. При лікуванні COVID-19 медики допомагають організму такого хворого функціонувати у той час, як імунітет бореться з вірусом.

Дякувати Богові, в Полтавській області, в першу чергу через введення обмежувальних карантинних заходів, кількість хворих не є дуже високою. Але майже щодоби виявляються все нові й нові випадки і хворих з відповідними симптомами періодично доставляють до реанімаційного відділення інфекційної лікарні. На сьогодні, 30 червня, в обласній інфекційній лікарні лікується 9 таких пацієнтів, троє з них знаходяться в реанімації.

Отже, з того часу, коли в березні Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію світового масштабу і донині, коли в Україні щодня реєструється від 500 до 900 нових випадків захворювання стверджувати, що пандемії не існує, немає сенсу. 

Тому радимо: шукайте інформацію, яка допоможе вам бути здоровими та підтримувати здоров’я інших, а не дезінформацію, яка вас або лякає, або навпаки спонукає до безпечності.

Під час усвідомлення всієї серйозності вірусу COVID-19, віддайте перевагу правдивій перевіреній інформації з офіційних джерел (як от сайти ВООЗ, МОЗ України, ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»), яка розповідає про способи запобігання передачі вірусу. Адже дотримання простих, але важливих речей: маскового режиму, соціальної дистанції, дезінфекційних заходів, – здатне врятувати вас і оточуючих.

Сектор комунікації, зв’язків із ЗМІ та громадськістю КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

fourteen + 10 =