НАЙСУЧАСНІШІ МЕТОДИКИ ФІЗІОТЕРАПЕВТИЧНОГО ЛІКУВАННЯ

8 вересня – Міжнародний день фізіотерапії

Фізіотерапія – це галузь науки, яка вивчає і використовує лікувальні властивості природних і штучно створених фізичних факторів.  Застосовується фізітерапевтичний вплив при дуже багатьох недугах – як у гострий період захворювання, так і в хронічний, а також в період реабілітації. Сучасні фізіотерапевтичні методи мають сильний знеболюючий, протизапальний та біостимулюючий ефекти.

МЕТОД УДАРНО-ХВИЛЬОВОЇ ТЕРАПІЇ

Наразі він є одним із найефективніших. Дослідження  протягом 17 років показали його позитивні результати. Методика ударно-хвильової терапії розроблялася у Швейцарії та Німеччині, ретельно перевірялася у всьому світі в процесі лікування понад 20 мільйонів пацієнтів.

Ця терапія стала ефективною завдяки спеціально розробленому апарату. Генератор балістичних хвиль працює за допомогою стисненого повітря і має аплікатор із точно націленими балістичними компонентами для створення ударних хвиль.  Хвилі класифікуються з фізичної точки як радіальні хвилі тиску. Імпульс тиску випускається і поширюється всередині тканини радіально з частотою 1-21 Гц. Щодо тканин, особливо близьких до поверхні, це має сильний терапевтичний ефект.

Акустична ударна хвиля поглинається, проходячи через тканини і досягаючи кісткової структури. Створюється, так би мовити, високоенергетична ударно-хвильова вібрація. Вона короткочасно впливає на місце захворювання, зменшує больовий синдром, сприяє поліпшенню місцевого кровообігу у вигляді збільшення капіляростворення. Крім того, викликає розпушення ділянок кальцинації, лікує симптоми фіброзних вогнищ, позбавляє від міофасциальних тригерних пунктів, і згодом, їх поступове розсмоктування.

Найбільша перевага ударно-хвильової терапії – лікування проводиться без хірургічного втручання, без будь-яких порушень цілісності тканин і шкірних покривів. А по ефективності цей найсучасніший метод терапії можна порівняти з операцією. Здатність ударної хвилі викликати виражені зміни в тканинах організму є головною причиною такого високого результату цієї методики. У пацієнтів, які пройшли курси лікування ударно-хвильової терапії, прискорюється обмін речовин в уражених областях, поліпшується мікроциркуляція, досягається виражений знеболюючий ефект уже під час проведення сеансу лікування. Цей метод лікування призводить до оздоровлення всього тіла людини. Під впливом ударних хвиль тканини починають синтезувати величезну кількість судинного ендотеліального фактора росту. Завдяки такому стрімкому і природному розвитку починається посилений ріст мікрокапілярів, проявляється реваскуляризація і відновлюється кровопостачання проблемних ділянок кістково-м’язової системи.

БІОРЕЗОНАНСНА ДІАГНОСТИКА І ТЕРАПІЯ

Цей новий напрямок у фізіотерапії стрімко розвивається в останні десятиліття. Він ефективний при багатьох захворюваннях, коли стандартними методами досягти бажаного ефекту неможливо. В біорезонансній терапії з лікувальною метою застосуються модульовані електромагнітні випромінювання, магнітні поля чи електричні імпульси надмалої потужності в діапазоні біологічно значущих для організму частот.

Біорезонансний метод застосовується для лікування та профілактики широкого спектру захворювань інфекційного, алергійного, обмінного, психосоматичного ґенезу, зменшення та купування больових синдромів, корекції порушень психофізіологічного стану.

Клініка фізіотерапії пропонує лікувальні програми біорезонансної терапії для пацієнтів, що за необхідності застосовуються в комплексі з іншими методами фізіотерапії (апаратна фізіотерапія, лікувальна фізкультура, масаж, краніосакральна терапія, фізіопунктура), дієтотерапією та медикаментозним лікуванням.

Біорезонансна терапія застосовується для діагностики та лікування інфекційних захворювань, в тому числі захворювань тісно з ними пов’язаних, хронічних та скритих інфекційних процесів (грибків, вірусів, бактерій, простійших, гельмінтів, кліщів), в тому числі хронічних вірусних гепатитів (С, В, G), санація хронічних вогнищ інфекції (хронічні тонзиліти, гайморити, гнійничкові захворювання шкіри, аднексити, простатити, лямбліоз, демодекоз, лікування гелікобактерної інфекції при виразковій хворобі), лікування гельмінтозів, тощо.

Ця терапія результативна при лікуванні алергійних процесів (харчова алергія та непереносимість харчових продуктів, полінози, алергійні дерматити, атопічна бронхіальна астма, кропивниця, тощо).

Також біорезонансну діагностику й терапію застосовують при лікуванні патологій, у яких суттєвими є порушення імунітету (дифузний токсичний зоб, ревматоїдний артрит, міастенії, тощо); больових синдромів (головний біль, невралгії, радикуліти, тощо); захворювань обмінного ґенезу (цукровий діабет, ожиріння, атеросклероз, остеохондроз); психосоматичних порушень, в яких стресові фактори та психоемоційні розлади мають суттєве значення (депресії, стресові стани, порушення сну, хронічна втома, шлункова диспепсія, синдром подразненого кишківника, гастоезофагеальна рефлюксна хвороба, дискінезія жовчовивідних шляхів, виразкова хвороба, нейроциркуляторна дистонія, нейродерміт, тощо).

Також біорезонансний метод застосовують у програмах корекції артеріального тиску (гіпертонічна хвороба, гіпотонічна хвороба); програмах косметологічного спрямування та корекції фігури (лікування шкірних захворювань, в тому числі старіння шкіри, целюліт, вугри, локальні відкладення жиру в підшкірних жирових депо, лімфостаз,тощо); реабілітаційніих програмах (після перенесеного інсульту, переломів кісток), профілактичних та загальнооздоровчих програмах.

Юлія Пальонка, лікар-фізіотерапевт КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім.М.В.Скліфосовського Полтавської обласної ради».

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

one × 3 =