НАЙСКЛАДНІШІ ВАДИ СЕРЦЯ І СУДИН МОЖНА ПРОЛІКУВАТИ У ПОЛТАВІ

У оновленому кардіоваскулярному центрі – унікальне обладнання, сучасне лікування та комфортні умови для перебування пацієнтів.

Роботу КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради» презентували журналістам директор закладу Костянтин Вакуленко, заступник директора з медичної частини Тетяна Дубровінська, головна медична сестра Вікторія Малюга.

Костянтин Вакуленко розповів, що від початку року, коли заклад переїхав у новий сучасний корпус, на роботу кардіоваскулярного центру відчутно вплинула пандемія коронавірусної хвороби. Планова госпіталізація була обмеженою. Усі 4 місяці заклад приймав лише ургентних пацієнтів – зі станами, що загрожують життю й потребують невідкладного втручання (із гострою коронарною хворобою, інфарктами міокарда, нестабільною стенокардією, аритміями тощо).

«Якщо раніше порушення серцевого ритму ми лікували тільки консервативно, терапевтично, – розповідає керівник центру, – тепер застосовуємо високотехнологічне лікування. Наші фахівці вже виконують малу інтервенційну хірургію шляхом радіочастотних абляцій самостійно. На певний клас таких операцій ще запрошуються наші вчителі зі столичного  інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова.  У цьому році проведено 50 таких операцій. Втручання триває від 3 до 6 годин. Щоб спеціаліст став за операційний стіл самостійно, готувати його треба не менше 3 років». 

У нових умовах запрацювали диспансерно-поліклінічне відділення, відділення функціональної діагностики, відділення порушень серцевого ритму, відділення ішемічної хвороби серця, відділення інтервенційної кардіології з блоком реанімації та інтенсивної терапії з рентген-хірургічним блоком. Останнє розташоване на 6 поверсі, саме сюди госпіталізуються більшість пацієнтів із невідкладними станами, тут прооперовано 350 хворих, проведено близько 700 втручань ( коронаровентрикулографії, штучні водії ритму тощо). Проведено 66 планових електричних кардіоверсій (97 відсотків – успішних). 

Після закінчення локдауну готове до прийому планових та амбулаторних пацієнтів відділення реабілітації.

Малоінвазивне лікування значно скорочує термін перебування у закладі, зменшує летальність.

Полтавських фахівців з електрофізіологічної лабораторії столичні спеціалісти вважають найкращими з нової генерації електрофізіологів в Україні.

За інформацією МОЗ України Полтавська область – одна з кращих у країні в наданні ургентної допомоги при інфаркті міокарда. Таку допомогу надають мешканцям області у двох закладах: Обласній клінічній лікарні іменні Скліфосовського та Обласному клінічному кардіоваскулярному центрі. 

 «Наша маленька операційна у старому корпусі працювала на пересувному малопотужному ангіографі, – згадав директор закладу. – Зараз працюємо на стаціонарних машинах. Це зовсім інший рівень технологій. Лікарі задоволені. Результати пристойні».


Пультова. Звідси ведеться цілодобове спостереження за 125 точками (палати, операційні, сходові майданчики), регулюється клімат-контроль, вентиляція. У всьому 6-поверховому приміщенні підтримується температура 22 градуси.
Приймальне відділення

Костянтин Вакуленко відповів на питання журналістів.

Про брак кадрів

«Із приводу браку окремих професій – ми не виняток в Україні. Перш за все не вистачає середнього медичного персоналу. Міграція медсестер значна – не лише за кордон, а й просто з професії. Ця категорія менш вмотивована фахово, кар’єрним ростом. Медсестер можна мотивувати лише матеріальним забезпеченням – підняттям зарплат. Дефіцитна також професія анестезіолога та його помічника анестезиста. Особливо загострився дефіцит у період пандемії».

Про перспективу виконання операцій на відкритому серці

«Це – одне з першочергових завдань. Перші кроки вже зроблені. Одна з операційних на 80 відсотків забезпечена необхідною кардіохірургічною апаратурою. Є домовленість про співпрацю з інститутом серцево-судинної хірургії імені Амосова – приїзд столичних кардіохірургічних бригад. Але доти потрібно підготувати своїх анестезіологів, щоб цих пацієнтів виходжувати».

Про безкоштовне стентування

«В Україні діє програма «Стент для життя» і за рахунок центральних державних закупівель ми отримуємо безкоштовно вироби медичного призначення, що спрямовуються винятково на лікування інфаркту міокарда. Але ці поставки, на жаль, нерегулярні, неритмічні й іноді деяких частин цього процесу не вистачає. Щось закуповуємо за обласний бюджет, нестачу намагаємося перекрити – зараз вийшли на торги, – але буває, що якихось провідників, катетерів не вистачає. А  самі стенти (імпортні, якісні, з лікувальним покриттям) надаються пацієнтам безкоштовно. Вартість стенту – близько 25 тисяч гривень».

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

nine − 6 =