НАЙПОШИРЕНІШІ ФЕЙКИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ ВІД COVID-19 ТА ЇХ СПРОСТУВАННЯ

Фейк: У світі зафіксовані випадки смерті в результаті вакцинації від COVID-19. У середині січня з’явилися повідомлення, що невдовзі після отримання вакцини від Pfizer/BioNTech у Норвегії померли 33 людини у віці 75 років і старше. Мережею також поширюються повідомлення про випадки смерті літніх людей чи медперсоналу в інших країнах.  Факт: Аналіз, проведений Всесвітньої організацією охорони здоров’я, засвідчив, що летальні випадки відповідають очікуваному рівню смертності від різних причин для людей цього віку і немає підстав вважати, що вони пов’язані з вакцинацією. ВООЗ наразі не зафіксувала жодного випадку смерті після щеплення вакциною проти коронавірусу, заявляє експертка організації Маріанджела Сімао.

Фейк: Люди заразилися COVID-19 в результаті вакцинації. Факт: Ви не можете заразитися COVID-19 від вакцин, бо жодна з них не містить живого вірусу, здатного викликати хворобу. Вакцини вчать нашу імунну систему розпізнавати та боротися з коронавірусом. Іноді цей процес може викликати такі симптоми, як лихоманка. Вони є нормальними і є ознакою того, що організм створює захист від вірусу. Якщо невдовзі після вакцинації ви все ж отримали позитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щеплення ви вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього.

Фейк: Вакцини Pfizer і Moderna викликають сильний анафілактичний шок. Факт: Насправді сильну алергічну реакцію після вакцинації фіксують лише в одному випадку на сотні тисяч вакцинованих. За даними Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США, протягом десяти днів зі старту в США масової вакцинації препаратом Pfizer/BioNTech було зафіксовано 11,1 випадків важких алергічних реакцій на мільйон введених доз. У більшості пацієнтів, які мали такі реакції, в минулому була тяжка алергія на інші ліки. У США під час щеплень вакциною Modernа, зареєстровано 2,5 випадки алергічних реакцій на мільйон доз.

 Фейк: Вакцина Pfizer призводить до безпліддя у жінок. Нібито вакцина Pfizer/BioNTech навчить імунну систему організму атакувати білок синцитин, який бере участь у формування плаценти, що в свою чергу призведе до безпліддя у жінок. Факт: Якщо вакцина може викликати імунну відповідь проти плацентарного білка, те саме відбувалося б під час захворювання на COVID-19. Це означало б, що мільйони жінок дітородного віку у світі, які перенесли COVID-19 за останній рік, не можуть мати дітей, що не є правдою.

Фейк: Вакцина від коронавірусу викликає розсіяний склероз. Начебто в 0,2% волонтерів вакцина від коронавірусу викликала розсіяний склероз. Факт: Насправді лише в єдиному випадку при випробуванні вакцини AstraZeneca повідомили, що у волонтера виявили розсіяний склероз, в іншому випадку — запалення спинного мозку. В обох випадках експерти дійшли висновку, що хвороба не мала стосунку до вакцинації.

Фейк: мРНК-вакцини — генетична зброя, яка змінює наші гени. Факт: мРНК-вакцини проти COVID-19 ніколи не потрапляє в ядро клітини, де знаходиться наша ДНК. Це означає, що мРНК не може впливати чи взаємодіяти з нашою ДНК будь-яким чином. Натомість мРНК-вакцини працюють із природними захисними силами організму, щоб безпечно виробити імунітет до COVID-19.

 Фейк: Вакцина AstraZeneca створена з використанням клітин абортованих плодів. Факт: Для досліджень вакцин AstraZeneca і справді використовувала клітинну лінію HEK 293, що походить від абортованого плоду з Нідерландів (1973 рік). Проте та вагітність була перервана з інших причин, а не з метою розробки вакцин. Відтоді науковці неодноразово тиражували та клонували ці клітини. У самій вакцині немає цих клітин. Тим більше ніхто спеціально не робить абортів, аби використовувати клітини ембріонів для створення вакцин.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР». За матеріалами Комунікаційного центру вакцинації від COVID-19 при ЦГЗ МОЗ України

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

5 × 2 =