НАТАЛІЯ СВИРИДЕНКО: «ДЕЛЬТА» – ДУЖЕ ШВИДКИЙ ШТАМ І ЦИМ ВІН НЕБЕЗПЕЧНИЙ»

На сьогодні в стаціонарному відділені КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня Полтавської обласної ради» знаходиться 28 пацієнтів з COVID-19, з них в реанімаційному відділенні – 4, на апаратах ШВЛ – 4. Усього в області зараз в стаціонарних відділеннях лікується 74 пацієнта з COVID-19. За останню добу на Полтавщині було зареєстровано 10 нових випадків захворювання.  

Головний лікар Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні Наталія Свириденко каже: «Епідеміологічні дослідження показали, що жоден з цих хворих не був щеплений від коронавірусної інфекції. Дехто з пацієнтів приїхав нещодавно з літнього відпочинку з-за кордону. Штам «Дельта» виявлено у 12-ти пацієнтів, які зараз лікуються в нашому закладі.

Тобто на Полтавщині кількість хворих зі штамом «Дельта» зростає. І що буде, коли з’їдеться значна частина людей з відпусток і канікул, коли розпочнеться навчальний рік?»

Експерти наголошують, що врятуватися від нової хвилі пандемії, зберегти життя багатьох людей та уникнути локдауну в області допоможе лише усвідомлення важливості інтенсивної вакцинації наших співгромадян!

Чим небезпечний штам «Дельта»?

ВООЗ вважає цей новий штам домінантним у світі. Штам «Дельта» – дуже швидкий. Він є у 1,6 рази більш заразним, ніж штам «Альфа» (британський різновид коронавірусу), у 2,26 рази частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 рази частіше – до реанімації.

Хто має більші ризики інфікуватися? За даними ВООЗ, штам «Дельта» віднесено до переліку таких, що викликають «особливе занепокоєння». Основна небезпека нового різновиду коронавірусу в тому, що він поширюється, в основному, на молодь від 12 до 20 років. Хворі, в яких виявився цей штам, мали такі симптоми: висока температура, біль в горлі, нежить, кашель, іноді диспепсичні прояви (розлад у роботі кишково-шлункового тракту).

Проте на відміну від звичайної застуди, перебіг захворювання був більш важким. Окрім звичних симптомів, цей штам може мати також: втрату слуху, нежить і слабкість на тлі відсутності підвищеної температури.

Останні прояви є найнебезпечнішими, вважають лікарі, оскільки пацієнти з таким перебігом хвороби можуть нехтувати заходами безпеки і через це бути джерелом для зараження інших людей.

Від інфікування новим штамом не застрахований ніхто, тому що організм його сприйматиме як абсолютно новий вірус, з яким він не зустрічався раніше, кажуть лікарі.

Є перехресний імунітет, який може допомогти людям не хворіти, наприклад, на пневмонію і не померти від неї. Ті люди, які вакциновані, мають один плюс – імовірніше, заразившись штамом «Дельта», вони перенесуть хворобу легше, ніж ті, хто не хворів на коронавірус і не був вакцинований.

Тому потрібно зробити щеплення, поки у нас немає четвертої хвилі коронавірусної інфекції, наполягають лікарі-інфекціоністи.

Щеплення будь-якою вакциною, що є наразі на Полтавщині в наявності у Центрах  масової вакцинації чи пунктах щеплень при центрах первинної медико-санітарної допомоги, мінімізує тяжкі наслідки захворювання.

«Наші медики – фахові», – говорить Наталія Свириденко: «А вакцин – вдосталь, вони є перевіреними і безпечними. Свідомі люди, які не мають протипоказань, йдуть на щеплення, долучайтеся до них! Щоб інфекційний процес був керованим, необхідно вакцинуватися!»

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

18 − 14 =