НАРОДЖЕННЯ БАЖАНИХ І ЗДОРОВИХ ДІТЕЙ – МЕТА СУСПІЛЬСТВА

Останнім часом спостерігається велика кількість так званих «невдалих» вагітностей: завмерлих, викиднів. Зростає кількість сімей, що потребують штучного запліднення. На сьогодні загальна кількість подружніх пар в України, які мають проблеми з дітонародженням, перевищила 20 відсотків.

Планування сім’ї зводиться до вирішення двох основних питань: як запобігти небажаній вагітності, якщо народження дитини ще планується, та як народити здорову дитину в бажаний час.

Важливе значення для відтворення і збереження здорового потомства мають знання жінкою оптимального часу зачаття бажаної вагітності, найбільш раціональної кількості вагітностей та інтервалу між ними. Ці знання необхідні для забезпечення матері й дитині оптимальних шансів для виживання.

Якщо в студентські роки ви ще не плануєте народження дитини, перше, що необхідно пам’ятати – аборт не є засобом планування сім`ї. Аборт – це тяжкий злочин проти власного здоров`я та життя дитини. І запобігти цьому можливо тільки при кваліфікованому підборі методу контрацепції лікарем-спеціалістом.

Майбутню жінку-матір виховують з дитинства. Виховують орієнтацію дівчини на сім`ю, родинний культ, щастя продовження роду. Жінка – основа сім`ї. Щоб зберегти здоров`я майбутньої матері, дівчинку в сім`ї треба з дитинства виховувати не тільки здоровою, але й формувати у неї навички материнства, переконувати в необхідності годування дитини материнським молоком, ретельного догляду за дитиною, здорового способу життя тощо.

Дівчина, яка йде до шлюбу, повинна відчувати глибоку відповідальність за відтворення здорового потомства і дотримуватися усіх умов, необхідних для гарантії народження здорової дитини.

Планування народження дітей – це перший крок до усвідомленого батьківства. Сімей, які ставляться до цього відповідально, стає все більше. До лікарів на попередню консультацію та обстеження приходять навіть ще не одружені пари. Бажання пацієнтів правильно спланувати вагітність, виносити і народити здорову дитину – це вже і є запорукою того, що вагітність та пологи пройдуть успішно.

Звертатися до дільничного гінеколога у жіночу консультацію варто за 3-4 місяці до початку спроб зачати дитину. Упродовж цього періоду також важливо змінити свій спосіб життя, перейти на здорове харчування, позбутися шкідливих звичок – тобто максимально підготувати свій організм для того, щоб дати життя здоровому малюку. Від алкоголю і паління відмовитися варто і жінкам і чоловікам. Участь у зачатті є рівноцінною, тож перевіритися мають і жінка, і чоловік. Обстеження подружньої пари починається з візиту до гінеколога.

В ході цього візиту лікар надасть поради щодо об’єму обстеження чоловіка та жінки перед цією вагітністю, принципів харчування, відпочинку та фізичного навантаження, оздоровлення та вживання вітамінів і мікроелементів, необхідних вагітній і плоду в період зачаття та першого триместру вагітності.

Готуючись до вагітності, жінка повинна знати заходи профілактики малокрів’я (вживання продуктів, що містять залізо, цинк, фолієву кислоту, вітаміни), яке дуже негативно впливає на плід, спричиняє затримку його розвитку та інші проблеми. Важливі вчасна санація (лікування) вогнищ хронічної інфекції, гострих інфекційних та соматичних захворювань, що мають негативний вплив на ембріон, корекція фізичного навантаження протягом дня, щоденні фізичні вправи, адекватні стану здоров’я, аутотренінг, психо-емоційне розвантаження та вольове тренування для профілактики стресових реакцій.

Таким чином підготувавшись до майбутньої вагітності ви будете впевнені, що вона протікатиме без порушень і закінчиться своєчасним народженням здорового малюка.

Сергій Наливайко, завідувач відділення планування сім’ї КНМП «Кременчуцький міський перинатальний центр ІІ рівня»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

nineteen + three =