НА ПОЛТАВЩИНІ ЗРОСТАЮТЬ ТЕМПИ ВАКЦИНАЦІЇ

Для постійного контролю за показниками щеплення населення області на сайті Департаменту охорони здоров’я ОДА запроваджено спеціальну сторінку – «Імунізація». На ній оприлюднюються оновлені показники імунізації всіх груп населення в розрізі міст, районів.   За словами директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака, Полтавська область входить до тих регіонів, де зафіксовані позитивні результати щодо щеплень. Особливо показники поліпшуються серед дорослого населення.

«Значно покращилась ситуація в Великобагачанському, Глобинському, Семенівському, Чорнухинському районах, – розповів Віктор Лисак на черговій апаратній нараді у голови облдержадміністрації. – Частина цих районів ще недавно зазнавали критики. Поліпшилася ситуація в Кременчуці. Але  залишаються райони,  з  якими ще  треба працювати: Лохвицький, Кременчуцький, Шишацький, Зіньківський, Полтавський, Оржицький».

Темпи вакцинації від керованих інфекцій в області зростають, і вакцин, і необхідного для щеплень обладнання достатньо.

«Але це нас не може заспокоювати, адже показник охоплення населення щепленням, який вимагає Кабінет Міністрів України – більше 90 відсотків», – додав Віктор Лисак.

Оскільки  питання щеплення населення перебуває на особистому контролі Прем’єр-міністра України, голова ОДА Олег Синєгубов пообіцяв піднімати його на апаратних нарадах в облдержадміністрації щотижня.    

Про хід вакцинації розповідає експерт Департаменту охорони здоров’я за напрямком «Інфекційні хвороби» Лідія Войтенко: «Зараз ми проводимо моніторинг виконання плану імунізації проти керованих інфекцій. Наприклад, щеплення дорослого населення проти дифтерії, за попередніми підсумками, вже перевищує 80 відсотків по всіх районах області. До кінця року область вийде на плановий показник 95-98 відсотків. По імунізації проти кору планові показники також будуть виконані по всіх районах. Грип, на відміну від кору, дифтерії чи поліомієліту, до Календаря щеплень не включений, але дуже небезпечний своїми ускладненнями. Особливо це стосується груп ризику: пацієнтів із хронічними легеневими та серцевими хворобами, вагітних, медпрацівників». 

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

18 − 9 =