«МИ Є ТЕ, ЩО МИ ЇМО»

29 травня – Всесвітній день здорового травлення

Ці слова належать «батькові» доказової медицини Гіпократу. Інший древньогрецький філософ Сократ переконував своїх співвітчизників у тому, що «Ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити».

Протягом життя людина з’їдає близько 40 тонн різних продуктів, що перетворюються на будівельний матеріал і джерело енергії для організму. Не секрет, що якість їжі безпосередньо впливає на наше здоров’я, фізичний і розумовий розвиток, психічний стан і працездатність, на тривалість і якість життя, зовнішність, настрій і навіть на стосунки з оточенням.

Відомо, що для оптимального функціонування організм людини повинен щодня отримувати близько 600 різноманітних речовин – амінокислот, вітамінів, макро- та мікроелементів, органічних кислот тощо. Харчування має бути раціональним та збалансованим. За даними ВООЗ, наше здоров’я на 70 відсотків залежить від характеру харчування. 

Фахівці наголошують, що їжа влітку має бути менш калорійною, ніж взимку. В раціоні бажано збільшити кількість фруктів, ягід, овочів – як у сирому, так і в запеченому вигляді. Але вранці натще їсти сирі фрукти та овочі, пити соки можуть лише молоді й здорові люди, які не мають захворювань шлунково-кишкового тракту. Всім іншим такі продукти треба споживати у помірній кількості на десерт. Також влітку доцільно вживати більше рідини. Здорова доросла людина повинна випивати до 2-2.5 літра на день. Якщо ж мають місце декомпенсовані захворювання (серця, печінки, нирок) — до 1 літра.

Найкорисніше поповнювати рідину за рахунок питної води без газу. Бажано обмежити вживання жирних сортів м’яса та риби. Страви з перемеленого м’яса слід споживати відразу після приготування, в жодному випадку не залишати їх на наступний день, навіть у холодильнику. Доцільно вживати молочнокислі продукти, оскільки вони сприяють травленню. Звертайте увагу на термін придатності таких продуктів для  запобігання отруєння.  

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 + nineteen =