МОЯ РОДИНА – МОЯ ФОРТЕЦЯ

15 травня – Міжнародний день сім’ї

Сім’я – це не просто одиниця суспільства, як пишуть правові кодекси. Це те, на чому тримається наш світ. І скільки б не говорили про політику, економіку чи глобальну перебудову, саме сім’я – це майбутнє нашої цивілізації. Те, що віками передається людьми – вміння будувати свою сімейну фортецю, щоразу закладаючи по камінчику в міцну стіну стосунків. Ми народжуємося, виростаємо в родині і потім будуємо власну. І не інстинкт піклування про потомство визначає сім’ю, а відчуття взаємної любові наповнює це слово змістом.   

Сім’єю не стають одразу після отримання штампу в паспорті. Життя з роками визначає цей статус.  Адже сім’я створюється щодня. Кожного разу, коли святкує радісні події, і кожного разу, коли розділяє горе. Коли проходить через життєві випробування і коли вчиться будувати відносини. Родина – це взаємопідтримка, це спільні погляди на майбутнє та відповідальність одне перед одним.  І турбота про кожного члена родини, думку якого поважають та цінуюють.

Родині, в якій панує мир та злагода, в якій все оточене любов’ю, не страшні ніякі незгоди. Адже слова підтримки та міцне плече коханої людини, сміх твоїх дітей допоможуть пережити негаразди і вирішити найскладніші проблеми. Адже коли все летить в пекло, люди, які стоять поруч з вами, не здригаючись, – це ваша сім’я. Бо навіть у супергероїв у білих халатів має бути надійний та спокійний тил, де можна залишатися собою.

Це слово, з яким відразу виникають асоціації.

Це фортеця, яка захищає від усіх незгод.

Це парасолька, під якою ти можеш заховатися від зливи невдач.

Це теплий дім, де пахне ароматною випічкою, яку тільки вийняла з печі бабуся. Підтримка тата та похвала дідуся. Ніжний поцілунок мами та гучний сміх дитини.

Це особливий вид щастя, який складно описати. Його можна лише відчути, обійнявшись усім разом.

Чарівні миті спільного перебування в родині неможливо замінити нічим. Спільні спогади та родинні подорожі запам’ятовуються на все життя. Ніякі матеріальні блага не замінять щастя мати сім’ю. Дуже хочеться, щоб у кожної дитини була родина, в якій би вона почувалася спокійно. Щасливе дитинство – база, що в майбутньому дозволяє людині будувати взаємовідносини з іншими. І тому розвиток підростаючого покоління має починатися з родини, з цінності того, що сім’я – твій захисток і твоя оборона, яка вистоїть у будь-якій війні. І які б темні часи не наступали, ми вистоїмо, поки вся Україна – як одна велика родина, де кожен робить все можливе заради перемоги своєї сім’ї. Вороги безсилі перед такою єдністю. Перед силою добра і життя. Перед силою сім’ї.

Фізичний та психічний добробут родини – це першочергове завдання для системи охорони здоров’я. Превентивна медицина повинна розглядатися не тільки з боку особистості, а й включати комплекс заходів, направлений на здоров’я усієї родини. Засади сімейної медицини включать подібні принципи, але рідко застосовуються в практиці. Хотілося, щоб профілактика та оздоровлення всіх членів родини – стали постійною тенденцією сучасної медицини, а не одиничними випадками.

Адже здорова родина – це щаслива нація. А щаслива нація – запорука майбутнього нашої країни.

Лариса Петренко, лікар загальної практики-сімейний лікар КНП «Центр ПМСД Білицької селищної ради»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

sixteen + seventeen =