МЕШКАНЦІ МАКУХІВКИ ПРОХОДЯТЬ ЕКСПРЕС-ТЕСТУВАННЯ

24 листопада у Макухівці Полтавського району пройшли експрес-тестування на ВІЛ та вірусні гепатити В і С більше двох десятків селян. Зранку мобільна амбулаторія БО «Світло надії» розташувалася біля фельдшерсько-акушерського пункту та пошти – чи не найбільш відвідуваних односельцями місць.

За словами завідувача Новоселівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Івана Костенка,  це село перебуває у групі ризику щодо інфікування вірусним гепатитом А. У Макухівці мешкають люди, які працюють із побутовими відходами.  Адже поряд – міське сміттєзвалище.

Європейський тиждень тестування – це гарна нагода обстежитися одразу на три види небезпечних вірусних захворювань. Оголошення про це були розклеєні по всьому селу. Люди почали «підтягуватися» близько десятої години – коли впорали домашнє господарство. 

У салоні мобільної амбулаторії соціальний працівник Марія Переверзова спілкується з кожним відвідувачем: розповідає про шляхи передачі та профілактику інфікування вірусними гепатитами В, С, вірусом імунодефіциту людини.  За її словами, більшість протестованих – літні люди. Не всі знають про загрози і ризики цих небезпечних інфекцій. Дехто не обстежувався з цього приводу жодного разу.

Забір крові проводить медична сестра Юлія Маслій. Після здачі крові та консультування результат доводиться чекати хвилин 10.

Жінка пенсійного віку ділиться враженнями: «Зазвичай боюся здавати кров із пальця. Але тут таке обладнання, що зовсім не боляче. Результат, як і сподівалася, негативний. Адже ніяких небезпечних контактів не мала. Проте життя зараз таке непевне, що краще пересвідчитися. Отак швидко ще не обстежувалася ні разу», – усміхається під маскою і показує результати.

29-річна Вікторія – мама двох дітей. «Востаннє обстежувалася, коли була вагітною, – розповідає молода жінка. – Але таку нагоду пропустити не могла. Адже село у нас багатонаціональне, різні люди живуть, не всі обстежуються. Раджу всім тестуватися – це дуже важливо». Поки немовля спить у візочку, Вікторія зі своєю мамою по черзі проходять експрес-тестування. Результатом обидві жінки задоволені. Усім бажають здоров’я.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР».

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

4 × 5 =