«МЕНІ ЗРОБИЛИ ЩЕПЛЕННЯ ВІД ЖОВТУХИ, ЩОБ Я НЕ ЗАХВОРІЛА НА ГЕПАТИТ А»

Фоторепортаж

6-річна Даринка з мамою прибули до поліклініки зранку. Сьогодні у них вакцинація. Перед щепленням пройшли обов’язковий огляд.

36,6 – вакцинуватися можна.

У кабінеті щеплень дівчинка допомагає звільнити руку для уколу і напружено, у півоберта до мами, завмирає, стискаючи пальчиками край стільця.

Зараз буде боляче… 🙁

Мама притримує дитину за плечі, заглядає  в очі. Дає м’яку іграшку. Нарешті шприц готовий, медсестра обробляє ваткою місце уколу. Ось-ось буде боляче. Даша відвертається й зіщулюється. Неприємна процедура займає лічені секунди. «Все добре?», – на мамине запитання дитяче личко розпливається усмішкою, – «Молодець!».

Даринка – молодець! І було зовсім не боляче. І майже не страшно… 🙂

Даша зізнається, що не боліло зовсім, але було страшнувато. Каже, що для сміливості по дорозі до поліклініки мама купила їй жуйку і печиво. «Мені зробили щеплення від жовтухи, щоб я не захворіла на гепатит А», – пояснює впевнено. Всі назви й терміни для дитини звичні, адже її мама – дитячий лікар-імунолог консультативної поліклініки КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня» Ольга Бастаногова.

Ольга Вазгенівна розповідає: «Мої діти – і Даринка, і старший син, 10-річний Кирило, – вакцинуються від народження. Згідно з Національним календарем, щеплення починаються вже на першу добу життя – від гепатиту В. У 3-5 діб – проти туберкульозу. Далі вакцинація проводиться у 2, 4, 6 місяців, у рік, 18 місяців, 6, 14, 16 років. Дорослим – у 26 років і потім через кожні наступні 10 років. Порушення Календаря щеплень у нас, звісно, були, але хіба що  на тиждень-два, до моменту одужання від ГРВІ. Бо що раніше, правильніше буде проведена вакцинація, тим надійніший виробиться захист від хвороб на все подальше життя. Але сьогодні ми зробили щеплення поза Календарем. Гепатит А – це важка хвороба, що в народі називається жовтухою або хворобою Боткіна. Передається через воду та брудні руки. Тому я захищаю своїх дітей – навіть в умовах карантину. Крім того ми всією родиною щороку вакцинуємося від грипу. І усіх громадян закликаємо робити щеплення».

Всесвітня організація охорони здоров’я наполягає на тому, що жодні карантинні заходи не повинні завадити вакцинації. Усі поліклініки, амбулаторії мусять знайти спосіб розмежувати потоки пацієнтів: або відкрити інший вхід для здорових дітей, або вакцинувати їх у вихідні дні й таким чином унеможливити інфікування.

«Припиняти вакцинацію в період пандемії не можна, щоб не допустити в цей час ще й спалаху вакцинокерованої інфекції», – наголошує лікар-імунолог Ольга Бастаногова.

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

4 + two =