МЕЛАНОМА ЛІКУЄТЬСЯ УСПІШНО НА РАННІХ СТАДІЯХ

11 травня – Всесвітній день боротьби з меланомою

15 травня – День діагностики меланоми в Україні

Про реальну загрозу меланоми свідчить увага світової та української медичної спільноти до цього злоякісного захворювання. Цьогоріч Всесвітній день боротьби з меланомою проводиться 11 травня, День діагностики меланоми в Україні – 15 травня, Всеукраїнський день боротьби з меланомою 2020 пройшов 22 квітня.

Фахівці в галузі дерматології, онкології стурбовані постійним зростанням рівня захворюваності в останні роки. У боротьбі з меланомою дуже важливі профілактика та рання діагностика захворювання. Меланома може виникати раптово або розвиватися на вже наявних невусах (родимках). Може розвинутися в будь-якому місці тіла, включаючи очі, нігті, травний тракт. Треба слідкувати за своїми родимками. Вони є в кожної людини. Найбільш поширеною ознакою хвороби є зміни родимки. Якщо вона потемніла, з`явився свербіж, кровотеча, слід якомога швидше звернутися до лікаря-дерматолога.

Щоб запобігти розвитку злоякісного процесу, важливо розумно використовувати сонце. Шкіра повинна бути захищена від впливу сонячних променів. Важливо регулярно оцінювати поверхню шкірних покровів на наявність ознак та змін. Схильність до сонячних опіків, особливо в ранньому та підлітковому віці, розглядається як ще один важливий фактор ризику меланоми. До другорядних причин онкодерматологи зараховують такі: світла шкіра,світле волосся, світлі очі, наявність численних невусів, виникнення меланоми у родичів, наявність інших пухлин, вплив промислових хімікатів на шкіру, гормональні розлади.

Меланома піддається лікуванню на ранній стадії. Лікування хворих на меланому проводять фахівці з онкологічної хірургії у спеціалізованих центрах.

Наразі є методи виявлення раннього переродження родимок, які дають шанс людині на повне одужання. Дерматоскопія – найперша діагностика меланоми. Проводиться за допомогою дерматоскопа. Якщо з`явилися зміни у ділянці родимки, негайно зверніться до лікаря. У жодному разі не займайтеся самолікуванням.

Бажаю вам бути здоровими привабливими, щасливими, берегти себе та своїх дітей.

Ганна Беженар, лікар-дерматовенеролог КНМП «Кременчуцький обласний шкірно-венерологічний диспансер Полтавської обласної ради»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 × five =