МЕДИКИ ЛУБЕНЩИНИ: РІК НАПРУЖЕНОЇ РОБОТИ

Час, що минув від минулорічного Дня медичного працівника, був для медиків Лубенщини, як і всієї України, непростим.

Колективу лікарні довелось перебудовувати роботу майже по всіх відділеннях в зв’язку з пандемією на Covid-19. На період загострення епідемічної ситуації відбулося перепрофілювання для лікування хворих на Covid-19 та пацієнтів із підозрою на цю інфекцію  – 184 ліжка, із них 173 ліжка забезпечені подачею кисню.  До цієї роботи були залучені, крім працівників інфекційного відділення для лікування хворих на Covid-19, також реанімаційне, терапевтичне, онкологічне, гінекологічне, дитяче, частково хірургічне, пологове, кардіологічне, неврологічне, ЛОР-відділення. Фактично це вся лікарня.

Крім того був залучений медперсонал поліклінічного відділення. Із напругою працювали слюсарі, електрики, водії, працівники інших допоміжних служб.

У переддень свята особливо хочу відзначити працю колективу інфекційного відділення на чолі з завідуючою Л.І.Міщенко, терапевтичного відділення на чолі з завідуючим Івановим Г.М., також колектив реанімаційного відділення на чолі із в.о. завідуючого І.І.Галич, та колектив педіатричного відділення на чолі з завідуючою О.М.Павловською. 

Координатором всієї роботи стаціонару був заступник головного лікаря з медичної частини В.М.Колода. І хоч напруга зараз дещо спала, забувати що проблему не слід: корона вірусну хворобу поки що не здолано.  

Два останні роки для нашої лікарні знаменувалися великою роботою з реконструкції приймального відділення під відділення екстреної медичної допомоги у рамках «Великого будівництва».

Зараз ми вже вийшли на фінішну пряму перед його відкриттям.

Щоб досягти якогось успіху медицина спирається на органи місцевого самоврядування. Саме завдяки їх наполегливості й активності були досягнуті певні успіхи. Тож колектив закладу і вдячні пацієнти дякують народному депутату України А.О.Ляшенко, міському голові О.П.Грицаєнко, заступнику міського голови О.Г.Діденко, голові Лубенської РДА С.М.Сіряченко, керівництву області.

Відділення оснащене сучасним обладнанням: запрацюють незабаром комп’ютерний томограф, ангіограф, ендоскоп, УЗД-апарат, лабораторне обладнання і багато іншого. Це дозволить вчасно і у більшому обсязі, оперативно обстежити хворого, почати його лікувати.

Продовжується реформування охорони здоров’я. Із Національною службою здоров’я України лікарня заключила договори по 12 пакетах медичної допомоги, в тому числі і для лікування хворих на Covid-19.

Лікарі працюють в інформаційно-медичній системі «Медейр», щодня вносять до електронної системи охорони здоров’я записи стаціонарних та амбулаторних хворих.   

Ці здобутки стали можливими лише завдяки кадрам. Колектив налічує 118 лікарів, із вищою категорією – 60. Середніх медпрацівників – 291, із вищою категорією – 154. Неможливо виходити пацієнта без молодшого медичного персоналу, який налічує 124 співробітники.

Серед найбільш досвідчених лікарів – О.В. Сиченко, заступник головного лікаря, заслужений лікар України; В.О.Пушко – міський педіатр; О.С.Мойсеєнко – завідуюча кардіологічним відділенням; Н.В.Макаренко – завідуюча неврологічним  відділенням; О.В.Ступко – завідуючий хірургічним відділенням; Т.О.Герман – завідуюча пологовим відділенням; В.А.Стеценко – лікар-хірург; завідуюча приймальним відділенням Н.І.Кириченко; завідуючий травматологічним відділенням А.А.Кузьменко; завідуюча офтальмологічним відділенням Л.А.Зінченко; завідуючий отоларингологічним відділенням Є.О.Галушка та завідуючий онкологічним відділенням А.М. Матяш.  Вони займаються також підготовкою молодих кадрів.

Поряд із цим перед медиками Лубенщини постає кілька викликів. Головний із них – поповнення молодими лікарями провідних професій: реаніматолога, травматолога, лікарів невідкладних станів, лікарів на роботі складної апаратури КТ, МРТ, ангіограм тощо. Щоб вирішити кадрові питання, потрібно не тільки підвищувати повагу до професії лікаря – підвищувати заробітну плату, забезпечувати молодих спеціалістів соціальними благами, як житло, комунальні пільги та інше. 

За ініціативи народного депутата А.О.Ляшенко та міського голови О.П.Грицаєнко проектуються гемодіалізне та реабілітаційне відділення (на базі дитячого відділення), будується киснева станція.

Дякую всім медичним працівникам за їхню самовіддану працю. З професійним святом нас, дорогі друзі!

 Сергій НАТАЛЕНКО, головний лікар КП «ЛЛІЛ» ЛМР, фото Ганни Волкової.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

1 × 5 =