ЛУБЕНЩИНА ДБАЄ ПРО ЗДОРОВ’Я СІМ’Ї

15 травня – Міжнародний день сім’ї

Весна – період надій та сподівань, бурхливе пробудження природи та буяння квітів, як символ нового життя… Мабуть, недарма саме навесні серед інших важливих свят відзначається День Матері та Міжнародний день сім’ї. Міжнародний день родини заснований Генеральною Асамблеєю ООН 15 травня 1993 року задля звернення уваги громадськості різних країн на чисельні проблеми сім’ї та їх вирішення. Адже саме з сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її особистості та характеру.

Родина – джерело справжньої любові солідарності, прихильності, взаєморозуміння,  взаємоповаги.

Дуже важливо, щоб народження нової людини в сім’ї, як результат любові чоловіка та жінки, було очікуваним та бажаним. А головне – щоб дитина була здоровою! Здоров’я малюка формується вже з перших хвилин зародження нового життя, тому однією з важливих запорук здоров’я жінки та майбутньої дитини є правильне планування сім’ї, планування часу, коли для відтворення потомства створено найкращі умови. Протягом 2-3 місяців до зачаття подружжя повинне вести здоровий спосіб життя: не вживати алкоголь, не палити, не хворіти, обмежити прийом медикаментів, запобігати контакту із шкідливими хімічними речовинами в побуті, уникати контакту iз людьми, хворими на вірусні інфекції (грип, краснуха, гепатит та ін.). Здорові діти бувають тільки у здорових батьків!

У Лубнах консультацію з питань планування вагітності, запобігання небезпечної вагітності, а також філактики інфекцій, що передаються статевим шляхом, можна отримати саме в кабінеті планування сім’ї, що працює у жіночій консультації Лубенського поліклінічного відділення. Щоденно, крім вихідних, кожна жінка має змогу обстежитися тут у досвідченого лікаря акушер-гінеколога та з його допомогою індивідуально підібрати метод контрацепції. Адже вибір методів контрацепції достатньо широкий: гормональні таблетки, пластирі, iн’єкцiйнi препарати, внутрішньоматкові засоби (спіралі), хімічні контрацептиви (пігулки, свiчки, креми, пасти, пінки), презервативи…

У кабінеті планування сiм’ï молоді люди ще до одруження  можнуть пройти дошлюбне медичне обстеження – аби визначити стан свого загального та репродуктивного здоров’я. Крiм цього, подружжя, як і вагiтнi жiнки, можуть проконсультуватися у лікаря-генетика , який вирішить питання прогнозу потомства, профілактики вродженої патологiї плоду та при необхідності направити в обласний центр медичноï генетики для консультування. Безпосередньо вiд батькiв залежить, якою вступить у доросле, повне різноманітних випробувань життя.

В умовах військового стану жіноча консультація працює в штатному режимі й надає допомогу  якжителькам Лубенської громади, так і вимушено переселеним з інших регіонів нашої країни, що потерпають від російської армади.

Міцна родина є головною складовою щастя, успішності кожної людини та основою заможного суспільства! Тож плануйте, любіть і будьте відповідальними!

Тетяна Кметь, лікар акушер-гінеколог жіночої консультації КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» ЛМР

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

20 − fourteen =