Людмила ПІЛЯЙ: “ЗАХВОРІТИ ОДНОЧАСНО НА ГРИП І COVID-19 ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНО. ВАКЦИНУЙТЕСЯ ВІД ГРИПУ!”

Сезон грипу зазвичай починається у жовтні і досягає піку з грудня по лютий. Особливістю епідсезону 2020-2021рр.  стане циркуляція відразу двох вірусів – грипу та коронавірусу. Обидва ці віруси належать до ГРВІ зі схожими симптомами. На жаль, вакцини від Covid-19 ще немає, а от від грипу – є. До складу вакцини проти грипу входять антигени 4 штамів, згідно прогнозу ВООЗ.

Грип – це гостре респіраторно-вірусне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі. Характеризується гострим початком, переважним ураженням верхніх дихальних шляхів, загальною інтоксикацією і небезпечний ускладненнями (токсичний геморагічний набряк легень, бронхіальна астма, ураження мозкових оболонок, набряк мозку  і т. д.). Джерелом інфекції є хвора людина або вірусоносій. Збудники хвороби – віруси, за типом вірусу А, В, С. Віруси грипу постійно мутують. ВООЗ здійснює моніторинг циркулюючих вірусів грипу і щороку публікує офіційний прогноз. Так, в епідсезоні 2020 – 2021 рр. в Україні буде курсувати 4 штами грипу: штам типу А Guangdong Maonan (H1N1), штам типу А Hong Kong (H3N2), штам типу В Washington (B /Victoria lineage), штам типу В Phuket (B/Yamagata lineage).

Одночасно захворіти на грип та корона вірусну інфекцію може бути дуже небезпечно для здоров’я. Адже організм знесилюється після однієї хвороби, що робить його більш вразливим до другої.

Саме тому вакцинація від грипу дуже важлива і значно знижує рівень захворюваності на грип та ризик розвитку важких ускладнень. Вакцинація – найбільш ефективний метод профілактики грипу та захищає від усіх актуальних штамів грипу. Вона безпечна та ефективна.

Особливо важлива вакцинація для груп ризику: медичних працівників, працівників освіти, громадського транспорту, харчування, торгівлі, пацієнтів із хронічними захворюваннями, вагітних, людей похилого віку.

Людмила Піляй, сімейний лікар, завідувач амбулаторії №6 ЦПМСД №2.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

four × one =