ЛІТО. СПЕКА. ВІДЧИНЕНІ ВІКНА….

Всі ми нарешті відчули справжнє тепло, коли хочеться одягти футболку і шорти, якнайширше відкрити вікна у квартирі.

Ми захищаємо дітей від спеки та негоди, опікуємося їхнім харчуванням та здоров’ям, розповідаємо, як поводитися в іграх, із незнайомими людьми чи тваринами. Але є ще одна потенційна небезпека, яку батьки недооцінюють або й зовсім ігнорують – вікно.

Щоліта звіти поліції майорять повідомленнями про дітей, які випали з вікон. Зазвичай у ЗМІ потрапляють лише летальні випадки або ті, що закінчилися дивом. Інша ж статистика висвітлюється погано. На жаль, вона більш вражаюча. Серед батьків побутує багато міфів, які варто розвінчати.

МІФ 1: моя дитина ніколи не випаде з вікна

У цьому часто переконують себе навіть найвідповідальніші батьки. Проте американська статистика свідчить, що частота випадінь дітей із вікон мало залежить від рівня освіченості та економічного стану родини. Найчастіше малюки вилазять у вікно, коли перебувають без нагляду, коли навіть зачинені в помешканні самі. Вони стають на підвіконня чи виходять на балкон, щоб покликати дорослих. Часто трагедія трапляється, коли мама, тато або навіть багато людей перебувають поряд.

МІФ 2: моя дитина надто мала/доросла,щоб випасти

За даними поліції, найчастіше жертвами стають малюки від 2 до 3 років. Саме у цьому віці вони активно вивчають навколишнє середовище. Діти віком рік-півтора рідше фігурують у статистиці, але це не означає, що вони не здатні підставити собі стільця, щоб вилізти на підвіконня.

Вікно – найкоротший шлях до пізнання світу. І його вкрай недооцінюють дорослі. Не ставте дитину на підвіконня, щоб вона подивилася на собаку, яка пройшла повз будинок, чи помахала татові, який пішов на роботу. Не стимулюйте таку цікавість!

Наступного разу дитина сама полізе виглядати собаку чи тата. Діти не мають відчуття страху і здатні з нічого зібрати барикаду, щоб дістатися підвіконня.

МІФ 3: у нас не високо/на вікнах сітки, дитина не випаде

Переломи, розриви внутрішніх органів, струси мозку – це лише частина того, що діагностують у дітей після падіння. Якщо воно відбулося на асфальт чи бетон, імовірність летального випадку зростає.

Ця проблема може стосуватися не лише тих родин, що мешкають у багатоквартирних будинках. Насправді травматичні падіння відбуваються із досить скромних висот. Лікарі зазначають, що невдале падіння навіть із висоти 30-50 сантиметрів є небезпечним для малюка. Майже у кожному другому повідомленні поліції про випадіння дитини згадуються сітки: виліз на підвіконня, сперся, сітка не витримала.

Пам’ятайте, що москітні сітки на вікнах не захищають малечу від падіння з вікна, тому несуть найбільшу небезпеку.

ЯК УБЕЗПЕЧИТИ ДИТИНУ ВІД ПАДІННЯ З ВІКНА

Ось прості правила:

не відчиняйте вікно в присутності дитини;

відсуньте від підвіконь меблі (столи, стільці, годувальні столики);

не заохочуйте інтерес дитини до вікон;

встановіть на вікна захист: москітні сітки ніколи не захистять від випадання.

Захисна ручка із замком на вікно коштує від 120 гривень. Це – копійки порівняно з тим, скільки коштує лікування, реабілітація чи життя дитини.

Тільки ручки з замком є ефективним засобом. Кожна мама легко встановить їх сама без допомоги фахівця за 40 секунд.

Бережіть себе та своїх діток. І пам’ятайте: ваші янголятка крил не мають.

Ярослава Олексієнко, педіатр, лікар-інфекціоніст дитячий КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

13 − 7 =