ЛІТНІМ ЛЮДЯМ ПОТРІБНЕ ОСОБЛИВЕ ПІКЛУВАННЯ

Сьогодні, 15-го червня, рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19-го грудня 2011-го року (резолюція №66/127), відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей. Тож цей день ще називають – Днем захисту літніх людей.

 За даними досліджень, представлених на 89-му пленарному засіданні Організації Об’єднаних Націй, «частка людей віком 60 або більше років до 2050 року становитиме понад 20 відсотків». Максимальне і найстрімкіше зростання кількості літніх людей очікують у країнах, що розвиваються.

 Відповідно до класифікації Всесвітньої організації Охорони здоров’я, до літнього віку відноситься населення у віці від 60 до 74 років. Старістю вважається вік від 75 до 89 років. Люди віком 90 років і більше є довгожителями.

 Людьми похилого віку зазвичай прийнято вважати людей, які вийшли на пенсію. Однак, це мірило не може бути універсальним, бо пенсійний вік у різних країнах різний. В Україні, як і в багатьох розвинених країнах, в останні десятиріччя значно зросла частка людей похилого віку. За даними Інституту демографії в Україні їх нараховується 11 мільйонів.

 Письменник В.В.Вересаєв у юності дуже боявся постаріти, але на схилі років писав, що страх цей був даремний. Природна мудрість компенсувала неминучі втрати. З віком з’являється думка про підвищення цінності життя.

 Літні люди потребують нашої особливої уваги і піклування. Важливо  давати їм  відчуття доброї перспективи, оптимістичну і реалізовану надію на те, що й у нових обставинах вони залишається потрібними та захищеними.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я» (за матеріалами ЗМІ).

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

4 + 17 =