ЛІКУВАТИ ІНФАРКТ «ЗАВТРА» – ВСЕ ОДНО ЩО ГАСИТИ ПОЖЕЖУ ЧЕРЕЗ 2 ДНІ

Прес-конференція з нагоди Всесвітнього дня серця відбулася в ОКІА «Новини Полтавщини»

На запитання журналістів відповідали асистент кафедри внутрішніх хвороб Української медичної стоматологічної академії Олександр Мохначов, доцент кафедри сімейної медицини УМСА Євдокія Кітура, студент 5 курсу УМСА, волонтер загону «Єдність» Олександр Помилой, завідувач відділенням Полтавського обласного клінічного медичного кардіоваскулярного центру Дмитро Баклицький. Розмова з експертами щодо здоров’я серця видалася цікавою і подекуди несподіваною. Про зміст спілкування – тезово.

Серцеві хвороби «молодшають». Все частіше вони трапляються після 30 років. Кожен 4-й пацієнт з інсультом чи інфарктом  має вік від 18 до 64 років. Це розплата за надмірну вагу, паління, безвідповідальне ставлення до свого здоров’я.

Починати лікування інфаркту «завтра» все одно що гасити пожежу через дві доби. Для порятунку серця потрібні: оснащена лікарня, необхідні витратні матеріали, доставка пацієнта в перші години після серцевої катастрофи. Якщо біль у серці не минає 20-30 хвилин навіть після прийняття нітрогліцерину, екстрену допомогу треба викликати негайно.

Якщо людина не знає про свою ішемію, може терпіти біль аж до інфаркту. Нинішні пацієнти часто до останнього сподіваються, що «саме пройде», тоді як лікуватися у сімейного лікаря в десятки разів дешевше, ніж у відділенні інтервенційної радіології.

Реімбурсація ліків – це державна програма, через яку частково компенсується вартість ліків з великого переліку препаратів. Можливо у цьому переліку не найбрендовіші препарати, але це набагато краще, ніж ніяких.

Щороку в Україні трапляється 50 тисяч інфарктів і до 100 тисяч інсультів. 68 відсотків від загальної смертності спричиняють хвороби серцево-судинної системи. Підвищений артеріальний тиск – головна причина більшості з них, а також цукрового діабету, що набирає характеру пандемії. Щороку помирає 230-240 тисяч людей – це населення Чернівців чи Івано-Франківська. Дві третини смертей можна попередити профілактично.

Палять 70 відсотків українців. Куріння все більше поширюється серед жінок. У світі до 2030-го року через паління вмиратиме щороку 8 мільйонів людей.

Реклама спиртного – повсюдна. Але немає жодної реклами, як обмежити його споживання.

За даними ВООЗ, для здоров’я серця і судин досить 30-хвилинних фізичних навантажень 5 днів на тиждень. Якщо навантаження інтенсивні – достатньо тричі на тиждень по 20 хвилин. Корисно працювати в саду, ходити пішки 3-5 кілометрів щодня. Хто займався спортом всерйоз, приречений навантажувати свій організм решту життя.

Гнів, злість, ненависть – також фактори ризику отримати гіпертонію чи гостру коронарну подію.

Здорове харчування – це не дієта, а стиль життя. Те, що дозволено у 20-30 років, може бути злом у 50.

Наше серце «любить» почуття міри у всьому. Воно «не любить» майонезу, маргарину, пересмаженої, пересоленої їжі. Червоного м’яса досить 500 грамів на тиждень, морську рибу варто їсти хоча б раз на тиждень, олії – 20 грамів на день. Різних теорій із приводу шкоди чи користі тих чи інших продуктів багато. Донедавна рекомендували обмежувати споживання яєць. Сучасна ж наука цей продукт «реабілітувала» – співвідношення лецитину й холестерину в яєчному жовтку тепер вважають корисним для здоров’я. Щодо сала думки експертів розійшлися: Дмитро Баклицький переконаний, що свіже несолене сало принесе більше користі, ніж шкоди, Євдокія Кітура прихильність українців до сала вважає шкідливою звичкою.

Наостанок в ОКІА “Новини Полтавщини” відбувся флеш-моб “Полтава – серце України”

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

twelve + 3 =