ЛІКУВАННЯ ВІД ГЕПАТИТІВ – Є. ГОЛОВНЕ – ЗНАТИ!

Сьогодні, 26 липня, на Театральній площі у Полтаві відбулася інформаційно-просвітницька акція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами.

У пересувній мобільній амбулаторії БО «Світло надії» протестовано 100 полтавців. Вірусний гепатит С виявлено у двох людей.

…Завдяки попередній інформації про цю акцію, черга бажаючих пройти швидкі тести вишикувалася майже одразу. Волонтери благодійної організації роздавали інформаційні матеріали – буклети, постери, брошури – усім, хто проходив Театральною площею. Завдяки цьому все більше перехожих приєднувалися до акції, попри спекотну погоду. Полтавка Анна розповіла, що про цю акцію дізналася із соцмереж. Разом із колегою вирішили скористатися зручною нагодою, адже їх офіс знаходиться неподалік. За чверть години, усміхнені, дякують медичній бригаді й повертаються на роботу – результати негативні, підстав для хвилювання немає.

Поряд із мобільною амбулаторією розташувався консультпункт лікаря-інфекціоніста, доцента кафедри інфекційних хвороб Полтавського державного медичного університету Наталії Прийменко. Вона надавала медичні консультації, пояснювала учасникам тестування загрози і ризики, пов’язані з вірусними гепатитами.

«Справжньої кількості інфікованих ми не знаємо, оскільки у населення відсутня культура регулярних обстежень, – пояснює лікар. – Тому офіційна статистика не відповідає реальному стану речей. Але проходити таке обстеження бажано хоча б раз на рік. Будь-які маніпуляції, пов’язані з інструментальним втручанням: медичні, діагностичні, косметологічні – це завжди ризик інфікування. Також можливий шлях передачі гепатиту С від інфікованої матері до дитини. Статевий шлях передачі більш характерний для гепатиту В. У разі позитивного результату тесту треба негайно звертатися або до інфекціоніста, або до сімейного лікаря, щоб фахівці склали план необхідних обстежень і якомога швидше визначилися з противірусним лікуванням. Гепатит С – виліковний. Чим раніше хвороба виявлена, тим більш успішним буде лікування. Тому закликаю всіх обстежуватися», – наголошує Наталія Прийменко.

Керівник Полтавського обласного центру громадського здоров’я Ніна Дурдикулиєва відповіла на запитання журналістів щодо сучасного лікування вірусних гепатитів, його доступності.

«Такі акції, спрямовані на виявлення прихованої інфекції вірусного гепатиту, проводяться у співпраці Департаменту охорони здоров’я з БО «Світло надії» щороку, щоб люди, які не здогадуються про свою хворобу, змогли обстежитися і вчасно розпочати лікування. На жаль, далеко не всі люди знають, що лікування гепатитів В і С в Україні є доступним, якісним і безкоштовним. Державою закуплено достатньо схем для лікування сучасними препаратами, що дозволять за 3-6 місяців позбутися гепатиту С у 95 відсотках випадків. Головна проблема полягає в тім, що люди не знають ні свого статусу, ні можливостей сучасного лікування. Через це інфіковані гепатитами по кілька років не звертаються за допомогою до фахівців», – говорить Ніна Дурдикулиєва. Натомість популярні серед молоді тату-салони, манікюрні кабінети, ін’єкції у наркозалежних, це пряма підстава обстежуватися. Більше того, за словами фахівця, люди не знають, що тестування на вірусні гепатити входить до гарантованого пакету медичних послуг і є також безкоштовним.

Керівниця медико-соціальних програм проектів БО «Світло надії» Марія Бондаренко розповіла про співпрацю організації з Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації, Полтавським обласним центром громадського здоров’я – за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я». «Цією акцією ми хочемо привернути увагу до проблеми вірусних гепатитів, бо ця інфекція є контагіознішою, ніж навіть ВІЛ. Також хочемо наголосити на потребі регулярно обстежуватися й лікуватись – безкоштовно і ефективно», – розповіла Марія Бондаренко.

Ті, хто пройшов тестування, отримували сертифікати на безкоштовну каву від партнерів заходу – першої дегустаційної зали кави «Gangster COFFEE SHOP».

Крім того, за викладене у соцмережах фото з костюмованим волонтером із хештегом #знайпрогепатит, яке набере найбільше вподобань,  трьох учасників акції чекає приємний сюрприз – картини за номерами від БО «Світло Надії». Переможця визначатимуть 28 серпня, у Всесвітній день боротьби з гепатитами.

КП «Полтавський обласний цент р громадського здоров’я ПОР»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two × 1 =