ЛІКАР-ГІНЕКОЛОГ: НА ЩО МАМАМ ДІВЧАТОК НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Якщо Ви мама чудової дівчинки – вам неймовірно пощастило! Це ж Ваша маленька принцеса і величезна радість. Бантики, хвостики, пупсики – приємні клопоти. Але є ще один важливий аспект – у Вас росте маленька жінка і тому в пригоді може стати важливий і часто необхідний жіночий лікар, а точніше дитячий гінеколог.

          Одразу після народження кожна дівчинка потребує огляду у дитячого гінеколога з профілактичною метою: спочатку в 1 рік, потім в 2, 3 (коли йде до дитсадка), в 5-6 (коли йде до школи), а з 10-ти років – щорічно.

          До 12-ти річного віку лікар проводить тільки візуальний огляд з метою перевірки наявності вторинних статевих ознак, виявлення аномалії розвитку, запальних процесів. З 12 років огляд проводиться ректально (через пряму кишку), щоб не пропустити виявлення злоякісних пухлин. На жаль, у м. Кременчуці та Кременчуцькому районі за останні два роки було виявлено 2 випадки злоякісних пухлин у підлітків. У будь-якому випадку ніякого інвазійного втручання немає, цнота порушена бути не може.

          Такі огляди є ефективними і замінити їх нічим не можна. Як приклад, до лікаря звернулась дівчинка-підліток зі скаргами на болі внизу живота. За попереднім діагнозом у неї була пухлина сечового міхура. Після огляду гінеколога виявилося, що у дівчинки насправді заростання дівочої пліви. І при першій менструації кров, не маючи виходу, накопичилась, а це є досить небезпечним. Їй було проведено необхідну нескладну операцію. Та небезпеки можна було б уникнути, якби аномалія розвитку була виявлена раніше, під час профілактичного огляду.

          На що саме необхідно звернути увагу, щоб звернутися до лікаря терміново:

  • якщо малеча часто проситься до туалету і нервується, бо відчуває після сечоспускання дискомфорт;
  • якщо Ви помітили у доньки почервоніння статевих органів, або підозрюєте зростання (сінехії) малих статевих губ;
  • якщо на трусиках з’являються будь-які виділення (у дівчаток в нормі їх не повинно бути);
  • підлітки самі можуть виказувати скарги на печіння, свербіння, почервоніння в ділянці вульви чи у паховій зоні;
  • якщо Ви не помічаєте в період пубертату (а для нашої країни це 11-12 років) вторинних статевих ознак, таких як оволосіння на тілі, формування молочних залоз, або навпаки – ці ознаки з’явилися набагато раніше, ніж у однолітків;
  • якщо були перші місячні і потім їх немає до 3-х місяців, або вони у дуже ;
  • якщо дівчина втрачає вагу або має зайві кілограми;
  • коли Ви не можете наважитесь поговорити з донькою про менархе (початок місячних), статеве життя і контрацепцію (це дуже делікатна тема, і зазвичай, діти соромляться говорити про це з батьками, у той час як охоче обговорюють з подругами і лікарем, яким довіряють).

Лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку

КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня»

Покладова Альона Анатоліївна
(тел. 0679610717)

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

15 − 1 =