КОРОНАВІРУСУ НЕМАЄ, УСКЛАДНЕННЯ ГРВІ – Є

В області зростає рівень захворюваності на респіраторні інфекції. Але топ-темою залишається загроза поширення нового коронавірусу. Про нього експерт ДОЗ за напрямком «Інфекеційні хвороби» Лідія Войтенко сказала однозначно: «Коронавірусу у нас нема. А от рівень захворюваності на респіраторні інфекції та грип у порівнянні з попереднім тижнем підвищився на 20 відсотків. Проте епідемічного порогу він ще не сягнув. У структурі захворілих 75 відсотків – це діти, – зазначила Лідія Войтенко. – Госпіталізовано 229 осіб. Серед захворілих є ускладнення – пневмонії і бронхіти. Щоб уникнути ускладнень, при підвищенні температури просимо одразу звертатися до сімейних лікарів і залишатися вдома».

За інформацією ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», за тиждень (станом на 27.01.2020р.) в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 6 тисяч 7 осіб.  Найбільш вразливою віковою групою залишаються діти віком до 4 років. У зв’язку з високим рівнем захворюваності серед школярів у Хорольському районі закрили 1 школу.

Від загальної кількості захворілих госпіталізовано 4,4 відсотка. Це стабільна цифра. Найвищі показники захворюваності в Диканському та Хорольському районах.

Щеплення проти грипу продовжуються у всіх містах та районах Полтавщини, від початку сезону щеплено 10626 осіб (0,76 відсотка населення області). Показник більший, ніж по Україні, однак вкрай недостатній. Наразі проводяться щеплення осіб із груп ризику. Вакциновано 1509 людей із хронічними захворюваннями, 627 осіб віком понад 65 років, 954 пацієнти, що перебувають у закладах тривалого догляду. Щеплено 930 дітей віком від 6 місяців до 5 років, 2853 працівники медичних закладів, 16 вагітних.

Найгірше проводяться щеплення в Миргороді, Миргородському та Решетилівському районах.

Щодо запобігання поширенню нового коронавірусу Наказом МОЗ України від 24.01.2020 № 185 “Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай)” та додатками до нього затверджено опитувальник, перелік запобіжних заходів та порядок дій при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку 2019-nCoV, клінічне ведення таких пацієнтів, заходи із підготовки закладів охорони здоров’я до надання допомоги таким особам.

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

one + five =