Контактні зі скаженим котом проходять антирабічний курс

У 2019 році на Полтавщині вже зареєстровано три випадки сказу у тварин. Останній випадок – кіт з домогосподарства у Малих Будищах Опішнянської ОТГ. Усі, хто контактував із хворою твариною, проходять курс антирабічного лікування.

«Кіт мав господаря, але був не вакцинований. Минулого року діяла урядова програма по боротьбі зі сказом і близько 6 млн доз було використано для дикої фауни, щоб розірвати ланцюг від диких тварин до домашніх і тварин. Зараз державні заклади повністю забезпечені вакцинами», – прокоментував Геннадій Пікуль, начальник ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.


Минулого року зафіксували 39 випадків сказу у тварин (по Україні – близько 1000). Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:

  • укус;
  • подряпину та мікроушкодження шкіри;
  • потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

За даними ВООЗ, у 99% випадків смерті людини від сказу джерелом інфекції є собаки. Близько 40% жертв укусів імовірно скажених собак — діти віком до 15 років.

«У нашій області найбільше постраждалих від котів. Курс вакцинації залежить від того, яка тварина напала. Але вже ніхто не робить 40 уколів в живіт. Сучасний курс може складатися з 5-6 щеплень», – зауважує Тетяна Крупініна, завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України». Фахівець також розповіла про випадок, коли покусана жінка не звернулась за допомогою і захворіла.

Проблема стала темою обговорення на UA:Полтава:


«Вакцини проти сказу є в кожному районі та місті області. В разі укусу тварин потрібно звертатись до травмпункту або центральної районної лікарні. Серед вакцин наявні: Верораб (Франція), Індіраб (Індія). Вакцинація безкоштовна як для дітей, так і для дорослих. Схеми щеплення: 0-3-7-14-28 доба після укусу. Якщо тварина відома і знаходиться під наглядом, то через 10 діб в разі її здорового стану, щеплення можна перервати. При обширних важких укусах, особливо вище ділянки грудей, вводиться антирабічний імуноглобулін, який також наявний в закладах. Не забувайте, що при укусах тварин потрібна також екстрена профілактика правцю в разі відсутності відповідних щеплень. Вакцини проти правцю є в достатній кількості, вакцинація безкоштовна», – також прокоментувала ситуацію Світлана Писаренко, національний тренер UNICEF Ukraine.

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two × two =