ХВОРОБА ДАУНА – НЕ ВИРОК

21 березня – Міжнародний день людини із синдромом Дауна

Причини генетичної патології, що викликає синдром Дауна, досі остаточно не встановлені. Це відхилення може проявитися у дитини в будь-якій сім’ї. Сучасні методи дозволяють діагностувати синдром у першому і другому триместрах вагітності шляхом проведення скринінг-тестування. Остаточне рішення щодо виношування вагітності залишається за матір’ю.

Як свідчить статистика, лише 7-10 відсотків жінок після отримання позитивного висновку не переривають вагітність. Взявши на себе відповідальність за виховання «сонячної» дитини – так називають цих малюків – батьки стикаються з безліччю проблем. Як правило, у дітей із синдромом Дауна виявляється цілий набір вроджених захворювань. Це порок серця, стеноз дванадцятипалої кишки, лейкоз, гіпотиреоз, епілепсія, косоокість та інші. У таких дітей зазвичай знижений імунітет, який робить їх організм легко доступним для вірусних інфекцій. Діти пізно починають ходити, погано розмовляють або взагалі не говорять, відстають від своїх однолітків у розумовому розвитку. Отримавши від лікаря діагноз «синдром Дауна», батьки не знають, як поводитися далі.

Практика показує, що застосування правильної методики з перших днів допоможе дітям із синдромом Дауна стати повноцінними членами соціуму. Розвиваючи моторику для зниження м’язової гіпотонії, навчаючи правильно вимовляти звуки, самостійно їсти, можна добитися того, що, врешті-решт дитина буде лише незначно відрізнятися від здорових однолітків. Медичні дослідження дають надію на те, що вже незабаром із цією серйозною недугою вдасться впоратися. Американським вченим із Массачусетського університету вдалося блокувати третю хромосому.

Наскільки дитина з синдромом Дауна зможе впоратися з адаптацією, залежить переважно від батьків. В Україні є приклади, коли такі «сонячні діти» стають студентами вишів, навчаються музиці з гарними результатами. Завдання ж суспільства полягає в тому, щоб гідно сприймати таку людину, дати їй можливості для подальшого розвитку.

Дмитро Дворцов, завідувач відділення ВП «Обласна консультаційна психоневрологічна поліклініка зі стаціонаром №2» КП «Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня ім. О.Ф. Мальцева Полтавської обласної ради».

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

eight − 7 =